1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Yüzde 100 yerli, otomobil test fabrikası kuruldu!

Yüzde 100 yerli, otomobil test fabrikası kuruldu!

Yerli otomobil hakkında gün geçtikçe yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Birçok devlet büyüğünün konu hakkında açıklamalarda bulunduğu yerli otomobil söylenenlere göre 2022 yılında kendini gösterecek. Yerli otomobil hakkında belirsizlik devam ederken, Türkiye’nin ilk yerli otomobil test fabrikası kuruldu. Açılış çok yakında. İşte ayrıntıları…

İlgili Yazı

Yerli Otomobil Elektrikli ve Otonom Olacak

Yerli test fabrikası için adres belli oldu!

Türkiye’nin ilk yerli otomobil test fabrikası olma özelliğini sunan fabrika Kocaeli’nde faaliyete başlıyor. Fabrikanın 400 metrekarelik açık alanı bulunuyor. Ayrca 1500 metrekarelik de kapalı alana sahip olan fabrikada şu günlerde son rötuşlar yapılıyor. Açıklanan bilgiye göre fabrikanın açılışı 22 Mart’ta gerçekleştirilecek. Fabrika açıldıktan sonra otomobil, traktör ve iş makinelerinin testi başlayacak.

İlgili Yazı

Yerli Otomobil CEO’sundan Açıklama

Test fabrikasında TESTTÜRK AŞ’nin imzası bulunuyor. Şirket, 2023 yılına kadar Savunma ve Uzay Sanayi alanına da mevduatlar yapmayı planlıyor. Bunun için hedeflenen mevduat bütçesi ise 100 milyon TL.

yuzde-100-yerli-otomobil-fabrikasi-kuruldu-bir-portal

Yerli otomobilde son durum ne?

Yerli otomobilin elektrikli ve otonom sürüş özellikleri ile yollara ineceği biliniyor. Henüz çalışmaların devam ettiği yeri otomobil hakkında geçtiğimiz günlerde Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş elektrikli yerli otomobil ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Karakaş yerli otomobilin 3. seviye otonom sürüş sunacağını ve elektrikli olacağını belirtti. Karakaş açıklamasında yerli otomobil için 2022 yılını işaret etti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen