İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. YTÜ Çevreci Tasarımlar Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 20 Mart

YTÜ Çevreci Tasarımlar Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 20 Mart

Günümüzde şehirleşmenin de etkisiyle çoğu çevre problemleri ile karşı karşıyayız. Peki biz bu problemlere çözüm olarak ne yapması gerekiriz?

Yıldız Teknik Üniversitesi Protek ailesi, çevredeki atıkların geri dönüştürülebilirliğini vurgulamak ve bu hususta çevremizdeki bireylerin farkındalığını sağlamak amacıyla bir müsabaka hazırladı. Bu müsabaka ile Katılımcılara yalnızca çevre bilinci değil, bunun yanı sıra multidisipliner bir çalışma prensibi ile bilgilerini pratiğe dökme şansı sunulacak ve öğrencilerin yaptıkları çalışmalar jüri tarafından değerlendirilerek ödüllendirilecek.

ytu-cevreci-tasarimlar-yarismasi-bir-portal-min

Yarışma, tek ya da grup durumundaki üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşecektir. Öğrenciler geri dönüştürülebilir malzemelerden oyuncak tasarlayacak ve jüriler tarafından değerlendirilecektir. Yapılan dizayn oyuncaklar, ilgili kurumlar vasıtasıyla çocuklara ulaştırılacaktır.

İlgili Yazı

Kirli Hava, Sigaradan Daha Çok Öldürüyor

Yarışma için son müracaat tarihi 20 Mart olarak açıklanırken, dizayn dosyasının yetkililere iletileceği son gün 23 Mart oldu. Yarışmanın ön eleme sonuçları 25 Mart tarihinde açıklanırken, final müsabakası 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Etkinlik ile ilgili daha çok bilgi almak için ytuprotek.net internet sitesini ziyaret edebilir, ilaveten buraya tıklayarak müsabakaya müracaat edebilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen