İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. YouTube video arama yeni özellikle kolaylaşacak

YouTube video arama yeni özellikle kolaylaşacak

youtube-sesli-arama-için-yeni-özellik-üzerinde-çalışıyor

Daha önce YouTube üzerinde Google Asistan yardımıyla sesli arama yapabiliyorduk. Fakat bu sesli arama sadece sonuçları ekranda gösterilmesini sağlıyordu. Bunun için YouTube sesli arama özelliğini geliştiriyor. YouTube video arama yeni özelliğin sayesinde kolaylaşıyor.

İlgili Yazı

2019’un En Popüler İnternet Siteleri Belli Oldu

YouTube video arama daha basit hale geliyor

Zamanla Google’ın ses tanıma algoritmaları daha iyi ve daha akıllı hale geliyor ve bu gelişmeyi en iyi deneyimleyebileceğimiz platformlardan bir tanesi de YouTube. YouTube yeni sesli arama özelliğiyle Kullanıcıların aramalarını yapmalarının hemen sonrasında videoyu oynatmaya başlıyor. Bu sayede sesli arama ile herhangi bir yazı yazmadan rahatça dilediğiniz videoyu izleyebiliyorsunuz.

Bunu denemek için, Telefonunuzdaki YouTube uygulamasında arama sayfasını açın, sonrasında sağ üstteki mikrofon simgesine dokunun. ‘Oynat’ diyerek başlayın ve sonrasında bir sanatçının yeni şarkısı, en son Avengers filminin fragmanı, Eurovision 2019 galibi gibi detaylı bir anahtar kelime içeren bir video isteyin. Direkt olarak videonuz açılarak videoyu izlemeye başlayabileceksiniz.

youtube-sesli-arama-için-yeni-özellik-üzerinde-çalışıyor-2

Yeni algoritma konuştuğunuzu anında anlayabildiği gibi aynı anda filtreleyerek sizin yerinize gerekli işlemleri yapıyor. Bu yüzden yalnızca bir sonuç sayfası vermek yerine, oynamayı seçmeniz ya da dokunmanız gerekmeden videoyu hemen oynatmaya başlıyor.

Eski arayüzü ile karşılaştırıldığında, yeni sesli arama arayüzünün bütün ekranı kapladığını ve mavi yerine kırmızı bir mikrofonu olduğunu fark edeceksiniz. Bu özellik henüz test aşamasında bazı cihazlara sunulmuş olsa da yakın zamanda bütün Android cihazlarda kullanıma açılması bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen