1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. YouTube CEO’su: “Çocuklarım ‘Rewind 2018’e Dislike Atmış”

YouTube CEO’su: “Çocuklarım ‘Rewind 2018’e Dislike Atmış”

YouTube ‘ un patronu ünlü iş insanı Susan Wojcicki, kendi çocuklarının da YouTube Rewind 2018 videosunu beğenmediğini itiraf etti. Video aynı vakitte YouTube tarihinin en çok Dislike alan içeriği niteliğinde.
Yayınlandığı günden itibaren resmen dislike yağmuruna tutulan YouTube Rewind 2018, platformun tarihinde en çok dislike alan video olmuştu. Hemen derhal her bireyin ‘berbat’ bulduğu videonun sonrasında PewDiePie kendi Rewind videosunu yayınlamış ve büyük bir dikkatle karşılanmıştı.

Şubat 2014’te YouTube’un CEO‘su olan ve dünyanın en başarılı kadın girişimcilerinden biri olarak kabul edilen Susan Diane Wojcicki‘den enteresan bir itiraf geldi.

youtube-rewind-ceo-bir-portal

Son yayınlanan bir blog yazısıında, Wojcicki video ile alakalı şunları söyledi:

“İnternetteki en çok dislike alan videoyu uygulamak gibi bir niyetimiz yoktu elbette. Evde bile çocuklarım, 2018 Rewind‘ın çoksıyla ‘cringe’ bir video olduğunu söylüyorlar. İnsanların geride bıraktığımız senenin mühim anlarını ve YouTube’un bugününü yansıtmadığı yönündeki eleştirilerine de katılıyorum. Söz veriyorum 2019’da iyi bir iş çıkaracağız.”

Bizler bu yazıyı hazırlarken, Will Smith, Trevor Noah, John Oliver, müzik üreticisi Marshmello ve Adam Rippon gibi ünlülerin yer aldığı video toplamda 15 milyon dislike almış durumdaydı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen