İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Yerli Üretim Zırhlı Aracımız Kirpi

Yerli Üretim Zırhlı Aracımız Kirpi

BMC tarafından 1.200 şirketin ortaklığıyla üretilen Kirpi’ye çoğu Dünya ülkesinin ordusu tarafından talep olduğu açıklandı.
1964 yılında İzmir’de kurulan ve 1966’da kamyon, traktör, kamyonet ve motor üretimine başlayan BMC tarafından üretilmiş olan Türk ordusunun emrindeki Kirpi, çoğu ülkenin ordusu tarafından ilgiyle karşılanıyor.

yerli-ve-millı-zırhlı-aracımız-kirpi-bir-portal

Dün (14 Mart) Kuşadası’nda yapılan İstihdam Seferberliği isimli toplantıda konuşma yapan BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak “Ordumuza Kirpi adında Dünya markası olan bir araç üretiyoruz. Kirpi’yi diğer ülkelerin orduları da istiyor. O orduları sıraya koyduk. İsteyen bazı ülkelere 2020 ve 2022 için tarih verebiliyoruz” dedi.

Yerli Aracımız

Buna ek olarak, Türkiye‘nin savunma sanayisindeki gelişiminden de övgüyle bahseden Sancak , Kirpi’nin üretim aşamasında 1.200 şirketle çalıştıklarını da açıkladı. Kirpi’nin öneminden de söz eden Sancak tam konuşması şu şekilde:

yerli-ve-millı-zırhlı-aracımız-kirpi-bir-portal-1

Ordumuza Kirpi adında Dünya markası olan bir araç üretiyoruz. Kirpi’yi başka ülkelerin orduları da istiyor. O orduları sıraya koyduk. İsteyen bazı ülkelere 2020 ve 2022 için tarih verebiliyoruz. Çünkü ordumuzun talepleri ve ihtiyaçları acildir. Kirpi, 6.000 parçadan oluşuyor. Bu 6.000 parçanın 5.200’ünü KOBİ’lerden ve tedarikçilerimizden temiz ediyoruz. Sadece Kirpi projesinde bizimle çalışan 1.200 şirket bulunuyor ve bu şirketlerle ortak çalışıyoruz. Bu orana göre, Kirpi’nin %30’u BMC’ye ait olmuş oluyor. Kalan %70 ise paydaşlarımızındır. Bunlar Bursalı, Çorumlu, Kayserili sanayicilerdir. Onlarla birlikte üretiyoruz, onları da yetiştiriyoruz.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. oy oy türkiye böyüdü gitti baksana