İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Yerli otomobil segmenti belli oldu! İşte Detaylar

Yerli otomobil segmenti belli oldu! İşte Detaylar

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda bulunan Anadolu Grubu cephesinden yerli otomobile dair önemli bir açıklama yapıldı. İlk üretilecek olan yerli otomobil segmenti açıklandı.

Merakla umulan yerli otomobil segmenti açıklandı!

Uzun bir süredir merakla umulan yerli otomobil üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan işlerin biraz ağırdan alındığı uyarısını yaptı.

İlgili Yazı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!

Anadolu Grubu’nun Otomotiv Grubu Başkanı Bora Koçak, yerli otomobile dair önemli açıklama yaptı. Koçak yaptığı açıklamada ilk yerli otomobilin C segmentinde bulunan tamamiyle elektrikli bir SUV olacağını duyurdu.

Koçak yaptığı açıklamada otomotiv sektöründe üç temel alanda dönüşüm geçirildiğini ifade etti. İçten yanmalı motorlardan elektrikli araçlara hızlı bir geçişin olduğunu belirten Bora Koçak, bu noktadaki temel problemin şarj altyapısı ve menzil olduğunu açıkladı.

yerli-otomobil-segmenti-belli-oldu-bir-portal-1

Yerli otomobil çalışmalarının takvime makul gittiğini söylenirken Koçak, “Şu anda önemli bir dönüşüm var. Bu dönüşümde de ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı biçimlendirip önümüzdeki 4-5 yıl içinde Türkiye’nin kendi otomobiline kavuşmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Otomotiv Grubu Başkanı 3. seviye otonom olarak tasarlanan otomobil ile ilgili “Şu aşamada bizim bildiğimiz, ilk aracın C segmentinde, SUV ve full elektrikli bir araç olacağı yönünde. Bunun ötesinde herhangi bir yöntem bilgiye sahip değilim.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen