1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Yerli Otomobil CEO’sundan Açıklama
Trendlerdeki Yazı

Yerli Otomobil CEO’sundan Açıklama

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, “Amacımız ülkemizin tedarik zinciri yetkinliklerini ve potansiyelini azami olarak kullanarak 2022 yılında araçlarımızı yola çıkarmak” dedi

gürcan karakaş 2

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Türkiye’nin otomobili ve onun ortaya çıkaracağı mobilite ekosistemindeki iş birliği fırsatlarını değerlendirmek ve hayata geçirmek üzere, oluşturdukları gruplar vasıtasıyla görüşmelere başladı.

TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca;

TAYSAD olarak Türkiye’de üretilen ve üretilecek birçok araca sonuna kadar destekliyoruz.

TOGG ile TAYSAD arasında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilecek araçta kullanılacak parçalar ve teknolojilerle alakalı yöntem bir toplantı gerçekleştirildi, karşılıklı fikir alışverişi yapıldı” dedi.

KONU DAHA ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş ise, yalnızca elektrikli ve bağlantılı araçlar tasarlamak değil bunun yanı sıra bu araçlar etrafında bir mobilite ekosistemi inşa etmek üzere yola çıktıklarını belirterek;

“Amacımız ülkemizin tedarik zinciri etkinliklerini ve potansiyelini azami olarak kullanarak 2022 yılında araçlarımızı yola çıkarmak” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın, göreve başladıktan sonra ilk ziyaret ettiği kuruluşlardan biri Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) olmuştu.

Karakaş, bu ziyareti sırasında TOGG’un Türkiye’de bir mobilite ekosistemi oluşturulması sürecinde TAYSAD üyeleriyle kesinlikle görüşmelere başlayacağının sözünü vermişti.

 

Fikir ve Görüşlerini Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen