İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Yeni Zelanda’daki Saldırıyı Öven İki Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Yeni Zelanda’daki Saldırıyı Öven İki Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Yeni Zelanda’daki terör saldırısını övdükleri gerekçesiyle biri Denizli, biri Antalya’da iki Ekşi Sözlük yazarı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz hafta Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde bulunan 2 camiye düzenlenen ve 50 kişinin hayatını yitirdiği terör saldırısını övdüğü iddiasıyla no ceiling Kullanıcı adına sahip Ekşi Sözlük yazarını araştırmaya aldı.

eksi-sozluk-bir-portal-min

24 yaşında E.A’nın kimliğini belirleyen ekipler, şahsın evine bir operasyon düzenlediler ve E.A’yı gözaltına aldılar. Emniyetteki prosedürlerinin tamamlanmasının sonrasında nöbetçi mahkemeye sevk edilen E.A, terörü övdüğü gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak bu olay, terörün övüldüğü ilk olay değil.

Daha önce yine bir Ekşi Sözlük yazarı ile ilgili Yeni Zelanda’daki terör saldırısını övdüğü gerekçesiyle Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alma kararı çıkarılmış ve şahıs, çıktığı mahkemece tutuklanmıştı. Terör eylemleri sebebiyle yıllarca canı yanan Türkiye’de hala terörü övenlerin bulunması gerçekten düşündürücü.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Güncel Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen