1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni oyun servisi Apple Arcade duyuruldu!

Yeni oyun servisi Apple Arcade duyuruldu!

Bir milyardan fazla insan App Store’dan oyun indiriyor. Durum böyle olunca Apple’ın da oyunlar ile ilgili bir yenilik yapması çok da muazzam olmadı. 25 Mart Etkinliği’nde oyunlar ile ilgili de bir yenilik yapıldığı duyuruldu. Apple Arcade de bu aktivitede ortaya çıktı.

İlgili Yazı

Google Stadia internet gereksinimi açıklandı!

apple-arcade-tanitildi-bir-portal

Yeni oyun servisi neler sunuyor?

Ücretli oyunlar genelde bu oyunları oynayanlar tarafından beğeniyle karşılanıyor ve seviliyor. Ancak bedava oyunlarla rekabet etmeleri zor olduğu için en iyi ücretli oyunlar bile yalnızca ufak bir kitleyle sınırlı kalıyor. Apple Arcade, tek bir aboneliğe sahip olmanın getirdiği basitlik vasıtası ile, App Store’un bir milyardan fazla oyun müşterisini bu oyunlarla buluşturacak. Bu uygulama Apple TV, mobil ve masaüstü için sunulan bir abonelik hizmeti. Hizmetin asıl amacı Kullanıcıların oyun başına bir kerelik satın alma yaparak, premium oyunlar oynayabilmesini sağlıyor.

Apple Arcade’de 3D karakterler daha ön planda olacak. Oyunları bir adım daha öteye taşıyacak olan efekt ve görüntü teknolojisi kullanan Apple, bunun için özel bir ekiple çalıştı. Apple’ın yeni oyun aboneliği 100’den çok yeni ve özel oyun içeriyor. Apple Arcade, 2019 sonbaharında 150’den çok ülkede iOS, macOS ve tvOS’taki App Store’da yeni bir sekme olarak sunulacak.

apple-arcade-servisi-tanitildi-bir-portal

Apple Arcade ile oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın offline oynatma özelliği de var.

Apple Arcade’in önemli özelliklerinden biri hiçbir reklamın olmaması. Ayrıca ek bir satın alma da söz konusu da değil. Yalnızca Apple Arcade üyeliği almak yeterli.

Servis; Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman, ustwo ve daha onlarca geliştiricinin oyunlarını içerecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen