1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Yeni Oyun Kolu Patenti, Tüm Gözleri Google’ın Yeni Oyun Servisine Yöneltti

Yeni Oyun Kolu Patenti, Tüm Gözleri Google’ın Yeni Oyun Servisine Yöneltti

Ortaya çıkan bir patent, Google’ın yayınlanması beklenen oyun servisi Project Stream için hazırlanan bir donanım olma olasılıklı yüksek.
Google, Project Stream adında bir oyun servisi için ciddi bir uğraş veriyor. Bunun için hazırlanacak donanıma baktığımızda, yeni yayınlanan bir Google patentinde bir oyun kolunu görmüş olabiliriz. Patent, oyun kolu ile bir oyun sistemi arasında çalışan bir bildirim sistemini işaret ediyor. Yanko Design’dan Sarang Sheth ise oyun kolu bir konsept oluşturdu.

yeni-oyun-kolu-google-bir-portal

İlk bakışta cihaz, standart gamepad dizaynından çok fazla sapmıyor gibi gözüküyor. Cihaz üzerinde iki adet joystick, bir D-pad, dört ayrı tuş ve yönlendirme için tuşlar var. Merkezdeki ses kontrol tuşuna benzeyen tuş, bir oyundayken Google Asistan ile konuşmak için olabilir.

Şu anki haliyle, Project Stream tarayıcınız üzerinden çalışıyor. Google’ın serverlarındaki bütün ağır prosedürleri yapıyor ve oyunu direkt olarak bilgisayarınıza aktarıyor. Şu anda yalnızca bir oyunla beta testi yapılıyor: Assassin’s Creed Odyssey. Klavyeyle, fareyle ya da bir oyun koluyla oynayabilirsiniz yalnız bu patent, bulut oyun hizmetine eşlik edebilecek potansiyel olarak Google markalı bazı cihazlarda bize verilen ilk görünüm gibi görünüyor.

Her zaman olduğu gibi patentlerde de, şirket planlarının ve donanım dizaynlarının zamanla değişebileceğini hatırlamakta yarar var. Google’ın Project Stream’e mevduat yapmaya devam edeceği ve yakendi oyun kolunu ortaya çıkaracağı net değil ancak bunu düşünüyor diyebiliriz. Bu ayın ilerleyen günlerinde düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda daha çoksını duyabiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen