İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Yeni iPhone modelleri çentiğe son verebilir!

Yeni iPhone modelleri çentiğe son verebilir!

iPhone X modeliyle beraber çentikli ekran trendini başlatan Apple, görünüşe göre başlattığı trende kendi elleriyle son verecek. Apple’a yakın güvenilir kaynaklara göre, gelecek yıl tanıtılacak yeni iPhone modelleri dizayn anlayışında önemli değişikliklere gidebilir.

Face-ID-bir-portal-min

Yeni iPhone modellerinde önemli tasarım değişiklikleri olacak!

Yeni iPhone modellerinde ekran boyutlarının 5,8 inç, 6,06 inç ve 6,4 inç olarak kullanılması bekleniyor. Ancak esnek OLED ekranlarla beraber dış dizaynda önemli bazı değişikliklerin olması bekleniyor. Yabancı güvenilir kaynaklara göre bu değişikliklerden birisi de, çentiksiz ve çerçevesiz ekran olabilir. Ekranla beraber kamera bölümünde da bazı dizaynsal değişikliklere gidilmesi bekleniyor.

ıphone-x-s-max-bir-portal-min

Gelen söylentiler şimdilik netlik belirtmese de, Apple’ın çentiksiz ekrana yönelik aldığı patentler iddiaları güçlendirebilir. Bu patentlerden birisi ekranda delik barındırırken, diğeri ise sensörlerin pikseller arasından geçmesine izin verecek bir teknoloji içeriyor.

Bununla beraber gelecek yıl tanıtılması beklenen iPhone modellerinde önemli donanımsal değişikliklerin olması da bekleniyor. Son zaman bilhassa güvenlik alanında önemli mevduatlar yapan şirket, iddialara göre Face ID teknolojisini ileriye götürmek için çabalıyor.

İlgili Yazı

OnePlus 7 Tanıtılmadan Satışa Sunuldu

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Akıllı Telefon Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen