İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Yalan haberler için gelen yeni WhatsApp özelliği!

Yalan haberler için gelen yeni WhatsApp özelliği!

Günümüzde hayat çok hızlı akıyor. Bunda teknolojinin ve sosyal medyanın payı son derece yüksek. Durum böyle olunca Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan bir olay saniyeler için bütün Dünyaya yayılabiliyor. Bu da bazı durumlarda yalan haberlerin ortalıkta fazlaca dolaşmasına sebep veriyor. Yeni WhatsApp özelliği yalan haberleri önlemek için geliyor.

İlgili Yazı

Facebook hedefleme ayarlarını değiştirdi!

Yeni WhatsApp özelliği yalan haberler ile mücadele edecek!

Tüm Dünyada en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hiçbir zaman yerinde saymıyor. Neredeyse her hafta yeni bir WhatsApp özelliği karşımıza çıkıyor. Son olarak, WhatsApp Business programının beta versiyonlarını güncelleyen şirketin, yalan haberlerin önüne geçecek yeni bir özelliği daha ortaya çıktı.

WhatsApp Business beta versiyonu ile işletmeler, Kısa Link özelliğini kullanmaya başlıyor. Bu sayede işletmeler, müşterilerine onlarla iletişime geçebilecekleri bir Kısa Link oluşturabiliyor. WhatsApp Business tarafı böyleyken, Android beta versiyonu için de geliştirmeler sürüyor.

WhatsApp Android beta versiyonunda olması umulan özellikler, yalan haberlerin yayılmasını önlemek için geliyor.

yalan-haberleri-onleyen-yeni-whatsapp-ozelligi-bir-portal-2

İletildi Bilgisi ve Sık İletildi özellikleri vasıtası ile yalan haberlerin önüne geçilebilecek. İletildi Bilgisi, Kullanıcının gönderdiği mesajı kaç kez iletildiğini kontrol etmesine yardımcı olacak. Sık İletildi ise bir mesajın ne kadar çok iletildiğini Kullanıcıya gösteriyor. Eğer bir mesaj dörtten çok kez iletildiyse bu Sık İletildi olarak gösteriliyor.

Söz konusu yeni özellikler şimdilik kulanıma açık değil. Ancak, yakın zamanda açılacağı öngörülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen