İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Xiaomi telefonlar için Google Lens dönemi!

Xiaomi telefonlar için Google Lens dönemi!

xiaomi-telefonlar-google-lens-donemi-1-bir-portal-min

Xiaomi son dönemde yazılımsal çözümlerine hız vermeye başladı. Mi Pay ve Redmi Go’nun Hindistan’da kullanımına sunulmasının hemen sonrasında, Dünya çapındaki Xiaomi Kullanıcılarını etkileyen bir yeniliğin duyurusu yapıldı.

Google Lens, MIUI kamera uygulamasına entegre edildi. Bu sayede Lens’i ayrı olarak indirmek yerine kamera programını kullanırken tek bir dokunuş ile Lens’e erişebiliyorsunuz.

İlgili Yazı

Nokia 9 PureView’un 5 Kameralı Telefonu

Google Lens MIUI kameraya entegre edildi!

Lens vasıtası ile çevreniz ile ilgili daha çok bilgili olabiliyorsunuz. Bir konser afişine kameranızı tuttuğunuzda müzisyenin sizi davet ettiği bir video izleyebilir yada etrafınızdaki bina, tarihi eser ile ilgili bilgili olabilirsiniz.

google-lens-1-bir-portal-min

Diğer taraftan uygulama, Akıllı Metin Seçimi olarak adlandırılan yeni özelliği vasıtası ile etrafınızda gördüğünüz metinleri telefonunuza basitçe transfer sağlıyor. Böylece teker teker telefonunuza yazmak zorunda kalmıyorsunuz.

Tabi, Xiaomi bu entegrasyonu ilk olarak test etmek istiyor. Bu nedenle MIUI kamera uygulaması içerisinde Google Lens şu anda Pocophone F1, Redmi Note 7 ve Redmi Y2’de Beta ROM ile beraber kullanılabiliyor.

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Akıllı Telefon Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen