1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Xiaomi Daha Fazla Dayanamadı: İşte Mi 9’un Resmen Açıklanan Özellikleri

Xiaomi Daha Fazla Dayanamadı: İşte Mi 9’un Resmen Açıklanan Özellikleri

Xiaomi, hayranlarını heyecanlandırmak istediğinden olacak ki hem yöneticilerinin açıklamaları ile hem de sosyal medya hesapları ile yeni amiral gemisi Mi 9un birçok özelliğini çoktan açıklamış durumda.

Yılın en tanınmış makul fiyatlı amiral gemilerinden biri olacak Xiaomi Mi 9, 20 Şubat günü düzenlenecek basın etkinliği ile resmen duyurulacak. Fakat Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi hayranlarının heyecanını kontrol altında tutmak için yeni amiral gemisinin bazı özelliklerini çoktan açıklamış durumda.

xiaomi-mi-9-özellikleri-bir-portal
Xiaomi’nin açıklamalarına göre Mi 9; 0,8 µm piksel boyutuna ve ½ inç görüntü sensörüne sahip 40 MP’lik bir ana kameraya sahip olacak. Efektif olarak 12MP’lik fotoğraflar çekebilen bu kamerayı f/2.2 diyafram açıklığına ve 117 derece görüş açısına sahip 16MP’lik ikinci bir kamera ve f/2.2 diyafram açıklığına, 1.0 µm piksel boyutuna sahip 12MP’lik üçüncü bir telefoto kamera destekleyecek. Bu üçlü kamera kurulumu lazerli otomatik odaklama özelliği için PDAF ve CDAF özelliklerine sahip olacak.

Samsung tarafından üretilen bir AMOLED ekrana sahip olacak olan bu cihaz, damla çentikli dizaynı vasıtası ile %90.7lik bir ekran/gövde oranı sunacak. Full HD+ çözünürlüğe sahip olan bu ekran %103.8 renk gamına, 600 nit parlaklığa, 60.000:1 karşıtlıka ve Gorilla Glass 6 ekran koruyucu cama sahip olacak. Cihaz ilaveten Gün Işığı Modu 2.0 ve Okuma Modu 2.0 özellikleri ile göz dostu parlaklık özellikleri de sunacak.

Xiaomi tarafından açıklanan özellikler arasında ekrana gömülü parmak izi tarayıcı, %40 inceltilmiş olan alt çerçeve, Snapdragon 855 işlemci, Game Turbo adında özel bir oyun modu, 0,9 cc büyüklüğünde bir hoparlöre denk gelen ses kalitesi yer alıyor. Ayrıca şirketin kurucularından biri olan Lei Jun’a göre Mi 9, Karanlık Mod adında standart moda göre %83 güç tasarrufu sağlayan özel bir güç tasarruf moduna da sahip olacak. Bu modda cihaz, Samsung’un ultra güç tasarruf moduna benzer biçimde ekran kullanımını minimum seviyeye indirecek. Samsung’un Ultra Güç Tasarrufu modunda birkaç günlük pil ömrü sunmuş olduğunu zaten biliyoruz. Xiaomi Mi 9’un da benzer bir performans sergilemesini beklemek yanlış olmaz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen