İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Xiaomi 64 Megapiksel telefon üzerinde çalışıyor

Xiaomi 64 Megapiksel telefon üzerinde çalışıyor

xiaomi-64-mp-kameralı-telefon-ile-rekabeti-kızıştıracak

Akıllı telefon dünyasında resmen Megapiksel savaşları yaşanıyor. Her geçen gün daha fazla artan bu Megapikseller nereye gidecek henüz bilmesek de son çıkan sızıntılara göre, Xiaomi 64 MP kameralı telefon üzerinde çalışıyor.

İlgili Yazı

Xiaomi Mi 9T’nin kutusu ortaya çıktı! İşte özellikleri!

Xiaomi 64 MP kameralı telefon ile rekabeti kızıştıracak!

XDA-Developers tarafından Redmi K20 Pro’nun MIUI 10 ROM‘unda bulunan kodlar 64 Megapiksellik bir ultra piksel modunu ortaya çıkardı. Ayrıca kodlar içerisinde “64MP DUAL CAMERA” yazması da çift kameralı bir cihazın habercisi gibi gözüküyor.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Ice Universe’ün Weibo’da “Samsung’un 64 Megapiksel sensörü Redmi markalı gizemli bir cihazda kullanılacak.” açıklaması da bu kodları doğrular nitelikte.

xiaomi-64-megapiksel-telefon-ile-rekabeti-kızıştıracak

Fakat 64 Megapiksel kameralı yeni cihazın, Xiaomi modellerinden biri olarak mı yoksa alt markası Redmi modellerinden biri olarak mı sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca, yeni cihazla Samsung ve Xiaomi büyük bir rekabetle karşı karşıya kalabilir.

Çünkü henüz ismi bilinmeyen modelde, Galaxy A70S’de bulunan ISOCELL Bright GW1 adlı 64 Megapiksellik ilk sensörün kullanılacağı da sızıntılar arasında. Bu durum da ister istemez iki şirket arasında rekabet yaratacaktır.

Bu gizemli cihazın donanım ve program özellikleri konusu ile ilgili henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda cihazın ayrıntılarının da ortaya çıkması bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen