1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Xbox Türkiye oyun fiyatlarına zam yaptı!

Xbox Türkiye oyun fiyatlarına zam yaptı!

Xbox Türkiye geçtiğimiz aylarda oyun fiyatlarına zam yapmış, bu kararıyla büyük reaksiyon toplamıştı. Bu zammın sonrasında bugün, bir zam haberi daha geldi. Detaylar ve yeni fiyatlar haberimizde!

Xbox Türkiye kararı çok tartışılacak!

Geçtiğimiz aylarda hem Xbox Türkiye hem de Playstation Türkiye, oyun fiyatlarına dolar kuru nedeniyle zam yaptılar. Bu karar kullanıcılardan büyük reaksiyon çekse de, dolar kurunun gerçekten yüksek seviyelerde olması prosödürü zaman içinde kabul gördü. Fakat Xbox Türkiye bugün enteresan bir karara imza atarak bir zam kararı daha aldı ve mağazasındaki fiyatlarını güncelledi. Oyun almanın esasen yeteri kadar zor olduğu şu günlerde, işler daha da zor bir hal alacak gibi gözüküyor.

xbox-turkiyeden-oyun-fiyatlarina-zam-bir-portal-1

İlgili Yazı

Valve kendi VR başlığı üzerinde çalışıyor!

Fiyatlara örnek vermek gerek görülürse, zamlardan önce 180 TL satış fiyatı olan Metro Exodus, zam sonrası 212 TL‘ye satılacak. Red Dead Redemption 2 ise 470 TL iken şu an 566 TL fiyatı ile satın alınabilir vaziyette. FIFA 19‘un satış fiyatı ise 564 TL olarak belirlenmiş. Yeni çıkan oyunlara baktığımızda ise durum daha vahim bir hal alıyor. Division 2 şu an standart versiyonuyla 602 TL‘ye yükselmiş vaziyette. Bu fiyatlara baktığımızda, vergiler dahil Türkiye satış fiyatları 100 doları aştı. Xbox US’te standart versiyon bir oyunun fiyatı ise 60 dolar bandında.

Zaten Türkiye’de yeterli ilgiyi göremeyen Xbox firması, bu kararıyla çok tartışılacağa benziyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu fiyatlara oyun almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen