İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Windows için iCloud dönemi resmen başladı

Windows için iCloud dönemi resmen başladı

windows-için-icloud-dönemi-resmen-başladı

Yıllardır sert bir rekabet içerisinde olan Apple ile MicrosoftApple iCloud için bir iş birliğine imza attı. Ortak bir çalışma kapsamında kendisine zaman harcanan bu proje, aynı zamanda iki yazılım firmasının ektiği bir tohumun yeşermesini sağladı. Bu yazılımsal birleşme, bazı uyumluluk sorunlarının ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Windows için iCloud dönemi başladı.

İlgili Yazı

Windows birçok yeni özellik kazanacak

Apple ve Microsoft, Apple iCloud için kolları sıvadı!

Microsoft kendi resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada yetkililerin, Apple Kullanıcılarının ve kendi müşterilerinin sahip oldukları bu hesaplar adına bir basitlik sağlamak istediklerini söyledi.

Apple iCloud hesaplarının avantajlarını hem Windows 10 işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda hem de Apple cihazlarında görmek isteyen iki şirket, son derece kararlı. Microsoft’un kendi mağazasından edinilebilecek olan “iCloud for Windows” uygulaması, şu an itibariyle aktif.

apple-ve-microsoft-ortak-bir-icloud-hazirladi

Ezeli rakipler, iOS işletim sisteminin üstünlüklerini çok önemsiyor. Zira iş birliği içerisinde olan bu çift; teknoloji severlerin hem Windows 10’da hem de Apple’da, senkronize ve problemsiz bir depolamanın keyfini sürmeleri adına çalışıyor.

Microsoft Mağazası’ndan elde edilebilen iCloud for Windows uygulaması, dijital platform takipçilerinin hayatını basitleştirmeyi diliyor. Buna ek olarak depolama ve bilişim servisi, Microsoft’un OneDrive platformunda var olan OnDemand sistemindeki teknolojiyi kullanıyor.

apple-ve-microsoft-ortak-bir-icloud-hazirladi-1

Windows için iCloud hangi amaçlarla kullanılıyor?

1 – Apple iCloud Drive ve iCloud for Windows uygulamaları ile Windows 10işletim sistemli bilgisayarınızda yapabilecekleriniz şunlar:

2 – Bilgisayarınızın depolama alanına ihtiyaç duymadan, Dosya Gezgini (File Explorer) arayüzünü kullanarak iCloud Drive dosyalarınıza ulaşmak,

3 – Bilgisayarınızda saklamak istediğiniz dosyaları ve klasörleri seçmek,

4 – Tüm dosyalarınızı, güvenli bir şekilde, bulut teknolojisinde saklamak,

5 – Sakladığınız dosyalarınıza; iOS cihazınızdan, Mac platformundan veya iCloud.com sitesi üzerinden erişebilmek,

6 – Herhangi bir dosyayı, doğrudan, Dosya Gezgini üzerinden paylaşmak ve

7 – Başkalarıyla kolayca iş birliği gerektiren işler yapmak.

apple-ve-microsoft-ortak-bir-icloud-hazirladi-2

Kullanıcılar, bu sayede bilgisayarlarından veya akıllı telefonlarından bulut bilişim hesaplarında yer alan fotoğraflarına, videolarına, e-postalarına, takvimlerine, dosyalarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilecekler.

Son olarak; farklı platformlarda yapılan düzenlemeler, ilgili cihazın yazılımına göre titiz bir şekilde senkronize edilecek.

Gelecekte başka ortak bir çalışma içerisine girilecek mi şu an için henüz belirli değil. Yeni depolama yazılımına ulaşmak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek için “buraya” tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen