1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Windows birçok yeni özellik kazanacak

Windows birçok yeni özellik kazanacak

windows-bircok-yeni-ozellik-kazanacak

Microsoft geçtiğimiz günlerde 2019 yılı içerisinde iki büyük Windows 10 güncellemesini yayınlayacağını duyurmuştu.

Şimdi de ortaya çıkan bilgiler bu güncellemelerin dağıtımının başladığını gösteriyor. Sıradaki Windows 10 güncellemesi oldukça kapsamlı ve yeni özellikler ile birlikte yayınlacak.

Peki Windows 10 güncelleme ile birlikte hangi yeni özelliklere sahip olacak?

İlgili Yazı

Güney Kore Windows yasağı hazırlığında

Windows 10 güncelleme ile neler sunacak?

Windows 10 güncellemesinin sahip olması umulan özelliklerin başında Windows Sandbox aracı yer alıyor. Bu araç vasıtası ile bilgisayara zararı dokunma ihtimali olacak güvensiz programlar basitçe anlaşılabilecek.

Bir diğer özellik ise Linux Kullanıcılarını ilgilendiriyor. Linux Kullanıcıları, dosyalarına ulaşmak için Windows dosya gezgini aracını kullanabilecekler. Bu vaziyet biraz da Windows’un Linux projesine vermiş olduğu desteği gözler önüne seriyor.

Bu özelliklerin yanı sıra bir de kişileştirilebilir özellikleri seven Kullanıcıları hedef alan bir özellik çıkıyor karşımıza. Ekrandaki imlecin boyutu, rengi ve şekli yeni seçeneklere sahip olacak. Kullanıcılar tarafından daha kapsamlı bir biçimde kişileştirilebilecek.

Bu özelliklere sahip olmak isteyen Windows 10 Kullanıcıları, “Güncellemeleri kontrol et” bölümünden güncellemeleri kontrol edebilir ve ona sunulmuşsa yükleyebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen