İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Windows 10’da Hareketli Arka Plan Nasıl Ayarlanır?
reaksiyion-begenme

Windows 10’da Hareketli Arka Plan Nasıl Ayarlanır?

Windows işletim sistemiyle çalışan bilgisayarınızın masaüstü arkaplanından sıkıldınız mı? Peki arkaplanınızı hareketlendirmeye ne dersiniz?
Yıllar yılı değişmeyen Windows masaüstü artık Kullanıcılar tarafından eleştiri alır hâle geldi. Görünüşü güzel olsun diye bir fotoğraf koyabildiğiniz Windows masaüstü arkaplanı, fonksiyonel olabileceği çoğu iş varken hiçbir işe yaramayarak, var olan potansiyelinin arkasında kalıyor.

Steam üzerinde bulunan ve fiyatı yalnızca 8 TL olan Wallpaper Engine ise Kullanıcıların Windows tecrübesine adeta görülmemiş bir soluk getiriyor. Döngüye giren (bittiğinde baştan başlayan) videoları masaüstü arkaplan yapma mantığı ile çalışan Wallpaper Engine için Steam’in Atölye’sinde bulunan yüzlerce içeriği indirebilir ve arkaplanınız için ayarlayabilirsiniz.

Wallpaper Engine nasıl kullanılır?

Wallpaper Engine programını başlatın. Bunu yapmadan önce Steam’inizin açık olduğunu kontrol edin, açık değil ise Steam’i çalıştırın.

windows-10-da-hareketli-arka-plan-nasil-ayarlanir-bir-portal-2

Uygulamanın üst bölümünde bulunan Atölye’ye tıklayın. Karşınıza çıkacak olan ekranda yüzlerce sayfalık animasyon çeşidini görebilirsiniz. Buradaki sayfada dilediğiniz animasyonu indirmek için ise üzerine iki kez tıklamanız ya da bir kere tıkladıktan sonra sağda açılan ekranda Abone Ol tuşuna basmanız yeterli.

win-10-duvar-kagitlari-guzel-hd-arka-plan-bir-portal

 

Abone olduğunuz animasyonlar iner inmez, masaüstünüzün arkaplanındaki yerini dinamik bir biçimde alacaktır. Eğer ki farklı bir animasyonu masaüstü arkaplanınız olarak ayarlamak istiyorsanız, uygulamanın sağ üstünde bulunan Yüklenenler düğmesine tıklamanız ve sonrasında açılacak olan menüde arkaplan yapmak istediğiniz animasyonun üzerine bir kez tıklamanız yeterli.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. steamda hareketli duvar kağıtlarını bulamıyorum