1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 10’a Yeni Güncelleme: Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü Gelecek
Trendlerdeki Yazı

Windows 10’a Yeni Güncelleme: Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü Gelecek

Gelecek olan güncellemeyle birlikte çok büyük yenilikler olduğunu söyleyemeyiz ama ”Başlat Menüsü” yeni bir konsept ile karşımıza çıkacak.Windows, önümüzdeki günlerde getirmeye hazırlandığı güncellemede olan bazı özellikleri önceden takipçileriyle paylaştı. Sadece Başlat Menüsü değil, uygulama ikonlarında da bazı değişiklikler olacağı göze çarpıyor.

Windows için daha önce farklı tasarımlar yapan Cage Ata,”Bu yıl Microsoft, Windows 10’daki uygulama ikonlarını yeniden tasarlamayı planlıyor. Geçiş aşamasında yeni sistemin nasıl görüneceği hakkında bir model oluşturmak istedim. Office 2019’un yayınlanan videosundaki görsellerden doğrudan ilham aldım ve birkaç yeni fikirle birleştirdim.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme ile birlikte gelecek olan yeni Başlat Menüsü tasarımında ince gölgeler ve daha kalın yazı karakteri dikkatleri çeken ilk farklılıklar.Ayrıca farklılık yaratacak bir diğer yenilik olan açık renk ve koyu renk modları da Windows 10’un Başlat Menüsü’nün görünüşünü tamamen değiştirecek.

Açık renk temalı Başlat Menüsü’nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Koyu renk temalı Başlat Menüsü ise, şu anda kullanılan Başlat Menüsü ile aynı renkte.Koyu renk kullanılarak tasarlanan Başlat Menüsü’nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen