1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 10 güncellemesinde önemli gelişme!

Windows 10 güncellemesinde önemli gelişme!

windows-10-ekim-2018-guncellemesi-yeniden-yayinlandi-bir-portal-min

Windows 10‘un Mayıs ayında yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılar, bundan sonra yapacakları güncellemeleri kontrol altına alabilecekler. Konu ile ilgili detaylar ve yenilikler haberimizde.

İlgili Yazı

Windows 7, Kullanıcılarını Windows 10’a Kaptırmaya Devam Ediyor

Windows 10 güncelleme ile güncellemeler kapatılabilecek!

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini gelecek hafta test kullanıcılarına sunacak. Yeni güncelleme, “19H1” kod adıyla Windows’un bir sonraki ana versiyonu olacak. Özellikler kapsamında bakıldığında güncelleme daha fazla, hataların düzeltilmesine odaklanıyor. Sürüm ile beraber bunun dışında, Kaomoji desteği, Windows sanal alan özelliği ve yeni bir tema da Windows 10’a eklenecek.
Windows-10-güncellemesi-Intelde-sorun-çıkarıyor-bir-portal-min

Mayıs 2019 güncellemesi ile gelecek en önemli özellik ise, Windows 10 Kullanıcılarının güncellemeleri nasıl almak istediklerinin denetimini yapabilecek olmaları. Microsoft, hazırladığı güncellemeleri (biraz da zorla) Kullanıcılara dayatıyor. Hiç istemediğiniz bir anda, güncelleştirme nedeniyle bilgisayarınız tekrar başlatılabiliyor. Ancak bu vaziyet Mayıs güncellemesi ile değişecek. Güncelleme, yapılacak olan güncellemeleri zamanlamanıza ve ne zaman yükleneceğini seçmenize imkân tanıyacak. Windows Kullanıcıları isterlerse güncellemeleri devre dışı bırakabilecek, mevcut versiyonu kullanmaya devam edebilecek. Ancak aylık güvenlik güncellemelerinden faydalanmaya devam edecek.

İlgili Yazı

Yeni Gelen Windows 10 Güncellemesi, Oyun Performansınızı Düşürebilir

Microsoft bunun dışında, 2018 yılında çıkan Windows güncellemelerindeki problemleri de ele alacak. Yazılım üreticisi, Nisan 2018 güncellemesinde yaşanan mavi ekran hatalarının bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri alacak. Bu kapsamda versiyon ilk önce test Kullanıcıları tarafından denenecek.

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Bilgisayar Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen