1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp’ın Otomatik Fotoğraf İndirme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WhatsApp’ın Otomatik Fotoğraf İndirme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WhatsApp, en fazla kullanılan mesajlaşma programlarının ilk sırasında yer alıyor. Haliyle paylaşılan medya içerikli mesaj sayısı epey fazla. Bu vaziyet son derece eğlenceli olsa da telefon bellekleri ve internet paketleri açısından biraz sorun yaratabiliyor yalnız bunu yönetebilmek çok basit.

whatsapp-otomatik-resim-bir-portal-1
WhatsApp, artık hayatlarımızın vazgeçilmezi haline gelen bir uygulama. Sadece günlük konuşmalarımızda değil, iş hayatlarımızda da sık sık kullandığımız WhatsApp’ın bir özelliği bazı durumlarda can sıkabiliyor. Konuşmalar esnasında, bilhassa WhatsApp gruplarından yağmur gibi yağan fotoğraflar, videolar, meme’ler kendiliğinden indirildiğinde bir de bakmışsınız ki telefonunuzun belleği dolmuş ya da internet paketiniz bitmiş. Neyse ki bu vaziyetin çok basit bir çözümü var. Basit birkaç prosedürle kapatabileceğiniz bu özellik yoluyla ile, uygulamadan gelen medya içeriklerini dilediğiniz zaman indirme imkânına sahip olabileceksiniz.

iOS işletim sistemi için yapmanız gereken şey, ilk önce Ayarlar’a gitmek. Buradan “Veri ve Depolama Kullanımı” menüsünü seçerek “fotoğraflar” sekmesine tıklamanız gerekiyor. ‘Asla‘seçeneği seçtikten sonra işleminiz sonuçlanmış oluyor. Bundan sonra telefonunuz, gelecek medya içeriklerini kendiliğinden indirmeyecektir. ( Tüm iOS cihazlarda sıralama bu yolla etkin olmayabilir)

whatsapp-otomatik-resim-bir-portal

Android işletim sistemli cihazlarda yapmanız gereken ise Ayarlar menüsünden, “Veri ve Depolama Kullanımı” bölümüne giriş yapmak. Menüden otomatik indirme seçeneği bulduktan sonra, “mobil veri kullanırken” seçeneği”fotoğraflar” kutucuğunun işaretli olduğunu göreceksiniz. Bu işareti kaldırdığınızda ise bundan böyle cihazınız, gelen medyayı kendiliğinden indirmeyecek. İndirme seçeneklerinizi, wi-fi bağlantısı olduğunda daha farklı aktif olacak biçimde, yine bu menülerden değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen