1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp Kullanıcıların Beklediği Davetiye Özelliği Geliyor

WhatsApp Kullanıcıların Beklediği Davetiye Özelliği Geliyor

WaBetaInfo‘da yer alan bilgiye göre WhatsApp, kullanıcıların isyanına sonunda kulak verdi ve yıllardır beklenilen davet sistemi üstünde çalışmaya başladı.
Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp, kullanıcılarına pek çok yararlı özellik sağlayarak kusursuza yakın bir online etkileşim servisi sunar. WhatsApp, gerek yazılı, gerek görüntülü, gerekse sesli görüşmelerde kendini çok ciddi şekilde geliştirdi. Ancak WhatsApp’ın genişleyen kullanıcı kitlesi, birtakım var olmayan özelliklerin eksikliğini fazlasıyla hissettiriyor.
WhatsApp’ın grup sohbet özelliğini hemen hepimiz kullanıyoruz. Bu özellik vasıtası ile onlarca, hem de yüzlerce kullanıcı aynı sohbette bulunuyor. Ancak WhatsApp’ın grup sohbetlerinde büyük bir kusur bulunuyor; davet. Herhangi bir WhatsApp kullanıcısı, hiç tanımadığı şahıslari rahatlıkla bir WhatsApp grubuna davet edebiliyor. Bu hal vakit vakit can sıkıcı olabiliyor.

whatsapp-davet-özelligi-bir-portal

WhatsApp, kullanıcıların rastgele bir şahıs yönünden arzuları dışında gruplara eklenmesini engellemek davetiye özelliği üstünde çalışıyor. Bu özellik vasıtası ile kullanıcılar, kimler yönünden WhatsApp takımlarına eklenebileceklerini denetim edebilecekler. Davetiye özelliği şimdilik geliştirme adımında olmasından beta kullanıcılarına dahi yayınlanmadı. Ancak yayınlandığında WhatsApp AyarlarHesapGizlilikGruplar adımlarını izleyerek sizi kimin takımlara ekleyebileceği ile alakalı şu alternatiflerle karşılaşacaksınız:

whatsapp-davet-özelligi-bir-portal 1
Herkes: Bu özelliği etkinleştirdiğinizde şu an bulunduğu gibi rastgele biri sizi bir  gruba ekleyebilecek.

Kişilerim: Bu alternatifte sadece rehberinizde kayıtlı olan şahıslar sizi bir gruba ekleyebilecek. Diğer şahıslar bir  gruba katılmanız için size davet gönderecek.

Hiçkimse: Bu alternatifi seçerseniz hiçkimse sizi bir gruba ekleyemeyecek. Bunun yerine size çağrı gönderecekler.

Herhangi bir gruptan davet aldığınızda karşınıza katıl ya da geri çevir şeklinde iki alternatif çıkacak. Davetiyelerin geçerlilik vakti 72 saat olacak ve bu saat zarfında yanıtlanmayan davetiyeler geçerliliğini yitirecek. Aynı gruptan aynı anda iki daveti aniden alamazsınız. Bu amaçla katılmak istemediğiniz bir gruptan sürekli olarak çağrı alıyorsanız yanıtsız bırakmanız yeterli olacaktır

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. ailecek sabırsızlanıyorduk yıllardır hasrettik