İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. WhatsApp, Fotoğrafların Bulunmasını Kolaylaştıracak Bir Özellik Getiriyor

WhatsApp, Fotoğrafların Bulunmasını Kolaylaştıracak Bir Özellik Getiriyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uygulama içinde fotoğrafın internette başka nerede yüklü olduğunu bulabilmenize imkan sağlayan bir özelliği test ediyor.

Facebook’taki WhatsApp ekibi, sahte haberleri önlemeye yardımcı olacak özellikler geliştirmeye devam ediyor. WABetaInfo, WhatsApp’ın yeni bir beta versiyonunun bir sohbette bulunan görüntüyü aramayı içerdiğini ve böylelikle görüntünün gerçekte nereden geldiğini bulmaya çalışabileceğimizi bildiriyor.

İlgili Yazı

WhatsApp’a Uygulama İçi Web Tarayıcısı Geliyor !

Uygulama içi tarayıcı kendi başına büyük ihtimalle sahte haberlerle mücadele etmek için fazla bir şey yapamaz yalnız en azından bir süredir eksik olan yararlı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. WaBetaInfo, WhatsApp’ın uygulama içi tarayıcıyı kullanırken ekran görüntüsü almaya ya da video kaydına izin vermediğini de belirtiyor.

Fotoğrafı Google’da aratmanızı sağlıyor

Yeni özellik, viral fotoğrafların platformdaki metinlerinden yayıldığı vaziyetlerde, Google resim aramasını etkinleştiriyor. Kullanıcılar bir görsel seçtikten sonra WhatsApp bunu Google’a yüklüyor ve sonrasında o fotoğrafın internette başka nerede göründüğünü görebiliyorsunuz.

whatsapp-fotograf-bulma-bir-portal-min

WhatsApp, uygulamada yanlış bilgilendirmenin yayılmasını inceleyen incelemecilere nakit ödüller sunmak ve mahalli yasa uygulayıcıların ve gerçekleri kontrol eden kuruluşların aldatmacalarla mücadele etmelerinin yardımını aramak da dahil olmak suretiyle sahte haberleri ele almak için farklı adımlar atıyor.

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Mobil Uygulama Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen