1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. WhatsApp, Facebook ile entegre çalışacak!

WhatsApp, Facebook ile entegre çalışacak!

whatsapp-durumlari-ile-ilgili-onemli-gelisme-bir-portal-min

Facebook, ilk olarak Snapchat’in getirdiği sonrasında Facebook’a bağlı markaların da kullanmaya başladığı hikayeler özelliğini canlı tutmak ve paylaşımları daha da arttırmak için WhatsApp Kullanıcılarının durumlarını Facebook Hikayeler’de paylaşmasına imkân tanıyacak.

İlgili Yazı

WhatsApp davetiye dönemi başladı!

WhatsApp ile entegre çalışacak!

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook, WhatsApp ile Facebook’un daha entegre çalışması için yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. WaBetaInfo‘nun hazırladığı rapora göre Facebook, servisler arası paylaşım hizmetini yakın zamanda kullanıcılara sunacak. Bununla beraber hizmetler arası gönderi paylaşımı mümkün olacak.

whatsapp-durumlari-ile-ilgili-onemli-gelisme1-bir-portal-min

Facebook, geçtiğimiz yıl benzer bir adımı Instagram için atmış, Instagram‘da paylaşılan hikayelerin Facebook’a tek bir tıklamayla gönderilmesini mümkün kılmıştı. Şimdi benzer bir özelliği şirketin anlık mesajlaşma platformuna da getirmesi bekleniliyor.

Şirket, Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğini ilk olarak Instagram isimli sosyal medya platformuna getirmişti. Hikayeler, Instagram’da fazlasıyla ilgi görmüş olsa da Facebook’ta oldukça az sayıda kişi tarafından kullanıldı. Bunun nedeninin ise birçok platformda benzer özelliklerin olduğu biçiminde açıklanmıştı. Benzer özelliği Snapchat, Instagram ve daha birçok ufak sosyal medya platformu kullanıyor.

Şirket, entegre sistem paylaşımları ile Facebook Hikayeleri canlandırmayı, daha çok Kullanıcının özellikleri kullanmasını planlıyor. Bununla birlikte söz konusu özelliğin WhatsAppInstagram arasında kullanılıp kullanılamayacağı ise henüz bilinmezliğini koruyor.

İlgili Yazı

WhatsApp gece modu güncellemesi geliyor!

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen