1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp desteklemeyeceği cihazları açıkladı!

WhatsApp desteklemeyeceği cihazları açıkladı!

Akıllı Telefonlar belirli Aralıklarla güncelleme alıyor. Bu güncellemelerle beraber Telefonlar bazen yeni özelliklere kavuşuyor, bazen ise güncellemeler vasıtası ile daha kararlı bir biçimde çalışabiliyor. Tabii, akıllı Telefon üreticileri genelde belirli modelleri için yeni güncellemeleri yayınlıyor. Eski modeller için güncelleme desteği yavaş yavaş kesiliyor. Aynı durum uygulama tarafında da geçerli. Bu programlardan bir tanesi de WhatsApp. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen cihazlar açıklandı.

WhatsApp desteklemeyen cihazlar açıklandı

whatsapp-resim-arama-ozelligi-ile-guncelleniyor-habermi

Hem Android hem de iOS tarafında cihazların bir kısmına verilen güncelleme desteği zamanı gelince kesiliyor. Güncelleme almayan cihazlarda mobil programlar da çalışmıyor. Çünkü, mobil uygulama tarafı da belirli bir işletim sistemine sahip cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen cihazlar belli oldu.

İlgili Yazı

General Mobile, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Özel Telefon Üretti

WhatsApp, Android 2.3.5 ve iOS 7’den daha eski işletim sistemlerinde Şubat 2020’den itibaren çalışmayacak. Tüm Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlara verilen destek de 2019 yılının sonunda sona erecek.

Bu WhatsApp için yeni bir uygulama değil. Şirket 2016 yılında da eski Nokia ve BlackBerry Telefonlara desteğini sona erdirmişti.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamayla, bu platformlar için destek verilmeyeceği doğrulandı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen