İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. WhatsApp Android Beta Uygulamasını Güncelledi: Resimler İçin Bomba Bir Özellik Geliyor

WhatsApp Android Beta Uygulamasını Güncelledi: Resimler İçin Bomba Bir Özellik Geliyor

WhatsApp, Android beta programını bir LGBT bayrağı ve görseller için arama özelliği ekleyerek güncelledi. Ancak yeni özelliklerin tamamı erişime açılmış değil.

WhatsApp, Google Play Beta Programı vasıtasıyla yeni bir güncelleme yayınladı ve Android beta programını 2.19.73 versiyonuna güncelledi. Güncelleme ile beraber daha önceki WhatsApp versiyonlarında bulunan ama erişime açılmayan bir bayrak, WhatsApp’ın emoji klavyesine eklenirken, gönderilen ve alınan görseller ile ilgili şeklinde de çok önemli bir özelliğin ipuçları sağlandı.

İlgili Yazı

WhatsApp’ın Otomatik Fotoğraf İndirme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

whatsapp-wabetainfo-bir-portal

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz ve LGBT üyelerinin sembolleri arasında bulunan bayrak, 2.19.73 güncellemesi ile beraber WhatsApp emoji klavyesine eklenmiş vaziyette. Bu bayrak, önceki WhatsApp versiyonlarının kodlarında yer alsa da klavyeye eklenmemişti. Ayrıca alttaki semboller de yeni WhatsApp beta versiyonunun kodlarında yer alıyor. WhatsApp’ın bu sembolleri de gelecek güncellemede yayınlaması muhtemel.

whatsapp-uptade-bir-portal

Bununla beraber WhatsApp Beta 2.19.73 güncellemesi, çok daha önemli bir özellik için ipucu sağlıyor. Şirket, Kullanıcıların WhatsApp üzerinden gönderdikleri ve ya aldıkları görselleri Google’da aratabilmesini mümkün kılmak için ‘Resim Arama’ özelliği geliştiriyor. Bu özellik ile beraber herhangi bir resmin seçenekler menüsünü açtığınızda karşınıza ‘Resim Arama’ opsiyonu çıkıyor. Bu seçeneğe dokunursanız WhatsApp ‘Resim Google’a Yüklenecek’ biçiminde bir uyarı sunuyor. ‘Ara’ opsiyonuna dokunursanız söz konusu görsel, Google Görseller’de aranıyor.

İlgili Yazı

WhatsApp Android Arayüzü Seneler Sonra Yenilendi!

whatsapp-uptade-2-bir-portal

WhatsApp’ın benzer ve ya aynı resimleri tespit etmek için Google API kullandığını düşünecek olursak böyle bir özellik için geç bile kalındı diyebiliriz. Bununla beraber Resim Arama özelliği, 2.19.73 güncellemesinde kullanıma sunulmuş değil. WhatsApp, eksiksiz bir biçimde çalışması için uygulamayı geliştirmeye devam ediyor.

İlgili Yazı

Kurgu WhatsApp Sohbetlerini Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Güncel Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen