1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Volvo Hızı 180 Km/h Olarak Sınırlayacak
Trendlerdeki Yazı

Volvo Hızı 180 Km/h Olarak Sınırlayacak

İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, gelecek yıldan itibaren tüm otomobillerde hız sınırını trafikteki yaralanma ve ölümleri azaltmak için “saatte 180 kilometre” ile sınırlayacağını bildirdi…

volvo-2020-models-bir-portal

Şirketten yapılan açıklamada, 2021 model otomobiller de “saatte maksimum 180 kilometre” hız sınırı uygulamasına geçilecek. Şirketin 2020 Vizyon’u kapsamında alınan kararın amacı, trafikte yaralanma ve ölümleri azaltmak.

Bunun için hız kontrol ve sanal çevreleme teknolojisini kullanacak olan şirket, bunun yanı sıra hastane ve okul bölgesinde kendiliğinden hız kısıtlaması üzerinde de çalışacak.

“Öncü olmamız gerekiyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Volvo’nun üst yöneticisi (CEO) Hakan Samuelsson, otomobil üreticilerinin, hız yapma ve alkollü olarak otomobil kullanma gibi sorumsuz hareketlerle başa çıkmak için teknoloji kullanma hakkı ya da sorumlulukları olup olmadığı ile ilgili bir tartışma başlamak istediklerini açıkladı. Samuelsson, “Bu hususta net bir yanıtımız yok, fakat öncü olmamız gerektiğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çinli otomotiv devi Zhejiang Geely Holding, Volvo Car Group’u 2010’de 1,8 milyar dolara ABD merkezli otomobil üreticisi Ford’dan satın almıştı.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen