Volkswagen CEO’sundan Elon Musk’a gönderme


Volkswagen CEO'su Herbert DiessVolkswagen CEO’su Herbert Diess

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın  Twitter’ı ne kadar aktif kullandığı herkes tarafından biliniyor.  
  
Amazon’un sahibi Jeff  Bezos’un ardından dünyanın en zengin ikinci insanı konumunda bulunan Musk, Twitter’da 42.6 milyon takipçiye sahip. 
  
Musk’ın elektirkli otomotiv pazarındaki en büyük rakibi konumunda olan Volkswagen’in CEO’su Herbert Diess Twitter hesabı açtı. 
  
The Verge’de yer alan habere göre, Diess, Twitter hesabı açtıktan sonra paylaştığı ilk mesajında Elon Musk’a göndermede bulundu.  
  
Diess Elon Musk’ı etiketlediği mesajında Volkswagen’in elektrikli  aracının başarısına vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi: 
  
“Merhaba Twitter! Buraya Volkswagen Group ile ilgili etki yaratmak için ve elbette pazar paylarımızdan bazılarını paylaşmak için geldim. Sonuçta ID.3 ve e-tron’umuz Avrupa’daki ilk pazarları kazandı” 

Diess, paylaşımını “Üretken tartışmaları dört gözle bekliyorum” sözleri ile bitirdi. 

ID.3  Volkswagen’in ilk ana akım elektrikli otomobil olarak biliniyor.  ID.3  Volkswagen’in ilk ana akım elektrikli otomobil olarak biliniyor.  

Geçtiğimiz yıl Almanya’yı ziyaret eden Musk Volkswagen’in ilk ana akım elektrikli otomobili ID.3’ü test etmişti. 

Ziyaretinden dolayı Musk’a teşekkür eden Diess bu anları gösteren bir video paylaşmış, videoya “Bu bir spor araba değil. Bunun için Porsche Taycan‘ı denemelisin.” notunu eklemişti.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.