İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Valve kendi VR başlığı üzerinde çalışıyor!

Valve kendi VR başlığı üzerinde çalışıyor!

Valve, ortaya çıkan yeni bilgilere göre kendi VR başlığı üzerinde çalışıyor olabilir. Sektörü etkileyebilecek bu habere gelin hep beraber göz atalım.

Valve Index VR başlığı geliyor!

Steam platformu, Half Life serisi, DOTA, CS, Portal ve daha birçok oyunun yaratıcısı Valve, yeni bir VR başlığı üzerinde çalışıyor. Ars Technica tarafından belirleme edilen bir internet sitesi, firmanın yeni VR başlığı olan Valve Index hakkında bir resim ve bir tanıtım tarihi içeriyor.

İlgili Yazı

Sony, PlayStation 4 İçin Iron Man Sanal Gerçeklik Oyununu Duyurdu

Sitedeki bilgilere göre sözü geçen tanıtım Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Görüntülere göre cihaz, en az dört adet geniş açılı kameraya sahip olacak. Bu da kullanıcıların düşme tehlikesi yaşamadan dışarıyla bağlantılı bir biçimde oyun oynayacağı demek olabilir. Aynı özellikler “Oculus Quest” adı verilen VR başlığında da mevcuttu. Yine resimlerden görüldüğü kadarıyla cihaz, IPD ayar sürgüsüne de sahip olacak. Böylece gözünüzün konumuna göre gerekli ayarları yapabileceksiniz. Bu özellik neredeyse bütün VR’larda mevcut olsa da örnek olarak Oculus Rift S bu özelliğe sahip değildi.

Daha önce yayınlanan uploadVR raporuna göre Valve, kasım ayından beri bu yeni cihaz üzerinde çalışıyor. Yine uploadVR raporuna göre söz konusu VR başlığı, 135 derecelik geniş görüş alanına sahip olacak.

Valve-kendi-VR-başlığı-üzerinde-çalışıyor-index-bir-portal

İlgili Yazı

Yeni PUBG güncellemesi çoğu yenilik getiriyor!

Özellikleri ne olursa olsun, sitede görüldüğü kadarıyla cihaz Mayıs ayında duyurulacak. Bilindiği üzere Steam, VR konusu ile ilgili bir süredir HTC ile ortak çalışıyor. Steam’den VR başlığına makul bir oyun almak istediğinizde bunun için HTC’nin Vive isimli cihazı tavsiye ediliyor. Şirketin yeni başlığının duyurulması ile beraber HTCValve işbirliği devam edecek mi, bitecek mi bu ise bilinmezliğini koruyor.

Cihazın çıkış tarihi, satış fiyatı, ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen