İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Uzay
  3. Uzay Kampı için iki Türk öğrenci ABD’ye gitti!

Uzay Kampı için iki Türk öğrenci ABD’ye gitti!

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 41 ülke her yıl Huntsville, Alabama‘da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezi’ne öğrenci yolluyor. Buraya giden öğrenciler, iki haftalık uygulama kapsamında bilim ve teknolojiye dair çoğu yeni şey öğreniyor. Aynı zamanda bu alanlarda kariyer yapmaya teşvik ediliyor.

İlgili Yazı

NASA, Orion Kapsülünü Başka Bir Roketle Fırlatmayı Planlıyor

Uzay Kampı için ABD’ye gittiler!

16-18 yaş arasında öğrencileri ağırlayan ABD’deki uygulamaya bu yıl da ülkemizde iki öğrenci gitti. Akademiye katılan Işık Baran Şandan (16) ve Alp Yurter (16), kendi okullarındaki STEM projelerine olan ilgilerini ve tutkularını destekleyecek deneyimlerle ülkemize dönüş yaptı.

Uzay-Kampı-için-iki-Türk-öğrenci-ABD’ye-gitti-bir-portal-1

Öğrenciler uygulama kapsamında astronot simülasyonları, uzay mekiği görevleri ve ay yürüyüşü eğitimleri alıp; roket yapımı, kodlama ve test etme gibi çeşitli ekip oluşturma zorluklarını deneyimleyerek STEM liderlik becerilerini geliştirdi. Ayrıca, dijital becerilerini geliştirebilmek adına bilgisayarla düşünme tekniğini ve bilgisayar bilimlerini de kullandı.

Uzay-Kampı-için-iki-Türk-öğrenci-ABD’ye-gitti-bir-portal-2
Honeywell’in yönetmekte olduğu burs programından dönen iki Türk lise öğrencisi, edindikleri tecrübesi ‘Hayatlarının en iyi haftası’ olarak tanımladı. Hem öğrenip hem de eğlenen gençler uygulamayla beraber uzaya bakış açılarının da değiştiğini ifade etti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen