İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Ünlü Makyaj Sanatçısından Kusursuz Kontürün Sırları

Ünlü Makyaj Sanatçısından Kusursuz Kontürün Sırları

Makyaj sanatçısı Cher Webb verdiği bir röportajda kontür uygulamasının püf noktalarını paylaştı.

Makyaja başlamadan önce cildin daha parlak görünmesi ve ten renginizi eşitlemek için bir baz uygulayın. Yüzünüzdeki lekeleri bir kapatıcı yardımıyla kapatın. Kusursuz bir makyaja başlamak için temel adımları tamamlamış olacaksınız

kontür-bir-portal

Göz altlarınızı daha iyi gösterebilmek için concealerınızı ten renginizden iki ton daha açık kullanın. Ayrıca aydınlatıcı yardımıyla kaş şeklinizi, burnunuzu ve elmacık kemiklerinizi daha ön plana çıkartabilirsiniz.

concealer-bir-portal-min

Göz altlarını daha iyi göstermek için concealerınızı ten renginizden iki ton daha açık kullanın. Ayrıca seçmiş olduğunuz aydınlatıcı ile kaş şeklinizi, elmacık kemiklerinizi ve burnunuzu daha ön plana çıkartabilirsiniz.

kontür-bir-portal-min

Kontür için renk tercihinizi bronzlaştırıcılar yerine soft griler, kahverengiler gibi daha doğal tonlardan yanan kullanın.

fırça-bir-portal-min

Fırça yapısının elbetteki önemli bir rolü var. Küçük ve hafif bir açıya sahip olan fırçalar makyajınızda daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

kontür2-bir-portal-min

Yanağınıza kontür uygularken kulağınızın orta hizasından başlayın ve gölgeyi yanağınıza doğru hafifçe kaydırın.Kontürün yüzünüzde sert bir çizgi oluşturmaması için küçük ve dairesel hareketlerle uygulayın.

aydınlatıcı-bir-portal

Elmacık kemiklerinizi tercihinize bağlı olaraktan krem ​​veya toz aydınlatıcıyla öne çıkarın.Yanaklarınıza ve elmacık kemiklerinizin ortasına allık uygulayın. Bu, yanağınızdaki kontürün daha doğal görünmesini sağlayacak. T bölgenize ve tüm yüzünüze transparan pudra uygulayın.

İlgili Yazı

Güzelleşeyim Derken Çirkinleşmeyin

Yorum Yap

Yazar Hakkında

“Zayıf insanlar fırsatları beklerler. Güçlü insanlar ise fırsatları kendileri yaratırlar.” Og Mandino

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen