1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Uçakta Mobil İnternet Kullanan Yolcu, Uçuk Telefon Faturası İle Şok Yaşadı

Uçakta Mobil İnternet Kullanan Yolcu, Uçuk Telefon Faturası İle Şok Yaşadı

Güzel bir uçak yolculuğuna başladınız, filminizi dizinizi izlediniz ve iniş yaptınız. Telefonunuza kullanımınızın ücretini içeren bir mesaj geldi ve 5.463 euro yazıyor. Ne hissedersiniz?

Güney Belçika’nın Fransızca konuşulan küçük bir kesimi olan Valonya’da blog yazarlığı yapan bir kişi, Brüksel’den Dubai’ye gitmek üzere uçağa bindi. Yaklaşık 6 saat 30 dakika süren yolculuğu boyunca kablosuz interneti kullanan yolcu, uçuşu sonlandığında yaptığı harcamalar ile ilgili bir uyarı mesajı aldı.Gelen mesaj karşısında şaşkınlığa uğrayan blog yazarı, soluğu kullandığı operatörün müşteri hizmetlerinde aldı çünkü Belçika’nın en yaygın operatörünün Kullanıcısı olan blog yazarına uçuş sırasında yaptığı internet kullanımları için tam 5.463 euro internet kullanım bedeli kesilmişti.

ucakta-mobil-internet-kullanılması-bir-portal

İlgili Yazı

Gizli Bir Milyoner, Gerçek Hayatta Battle Royal Yarışması Düzenleyecek

Bunun nedeniyse uçaktaki internet bağlantısının uydu vasıtasıyla gerçekleştirilmesiydi.Fatura 60 euroyu geçtiğinde kendiliğinden bütün harcamaların durdurulduğunu ve Kullanıcıya konu ile ilgili bir uyarı mesajı gönderildiğini belirten operatör yetkilisi, 5.463 euroluk faturaya sahip olan talihsiz blog yazarının bu özelliği akıllı Telefonundan kapattığını açıkladı. İş hayatlarında ilk kez bu tür bir olayla karşılaşan operatör, söz konusu Kullanıcı ile görüşeceklerini ve sorunu halletmek için bir çözüm yoluna gideceklerini aktardı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen