İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Üç teknoloji devine sansürcülük suçlaması!

Üç teknoloji devine sansürcülük suçlaması!

Social_Media_Original_TOP-bir-portal-min

Dev teknoloji şirketleri Facebook, Google ve Twitter kendi platformlarında muhafazakar konuşmaları sansürledikleri iddiasıyla karşı karşıya kaldılar. Şirketler bu iddiaları reddetseler de haklarında dava açıldı. Buna göre bu şirketler, muhafazakar partiye mensup kişilerin yaptıkları paylaşımları Kullanıcılara önermiyor ya da önerse de bunu minimum düzeyde yapıyor.

İlgili Yazı

Sony, Microsoft ve Nintendo’ya dev soruşturma!

Teknoloji devleri için zorlu sınav!

Facebook, Google ve Twitter yetkilileri önümüzdeki hafta teknolojik sansür ile ilgili yapılacak olan bir duruşmada ifade vermek üzere Washington’a gidecekler.

Senato Adliyesi’nin Anayasa alt komitesinin duruşmasının başlığı ise “Boğucu Bir Konuşma: Teknoloji Sansürü ve Kamusal Söylem” olacak.

Facebook bu iş için kamu politikası direktörü Neil Potts‘u görevlendirdi. Neil Potts, Facebook adına ifade verecek. Duruşma Potts’un bir haftada çıkacağı ikinci duruşma olacak. Ondan önce Facebook yetkilisinin, Facebook’un ırkçılıkla suçlandığı bir davaya katılımı bekleniyor. Twitter ve Google‘ın ise hangi ismi görevlendireceği henüz belirsizliğini koruyor. Fakat iddialara göre Twitter ve Google’ın yönetici kadrosundan isimler bu duruşmaya katılabilir.

Mark-Zuckenberg-Facebookun-yeni-planını-açıkladı-bir-portal-min

Zuckerberg, geçtiğimiz gün konu hakkında Washington Post gazetesine bir açıklamalarda bulundu. Zuckerberg açıklamasında, “Şirketimiz içindeki düzenlemeler, kişilere özel değildir ve temel çizgilere bağlıdır. Şirketimiz zararlı gördüğü içerikleri minimum düzeyde tutmak istiyor hepsi bu. Sansür söz konusu değil.” dedi.

İlgili Yazı

Gizli Verileri Paylaştığı İddiasıyla Facebook’a Soruşturma Açıldı

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz İnternet Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen