1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı!

Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı!

uber-xl-turkiye-faaliyetlerini-sonlandirdi

Taksi deneyimini baştan aşağı değiştirerek dünya genelinde büyük bir ivme kazanan Uber, insanların oldukça beğenisini kazanan bir ulaşım servisi olsa da, Uber Türkiye maalesef taksiciler ile yaşanan kötü olaylar ile tanındı.

Uber şoförlerinin dövülmesi gibi olaylar dünya basınında kendisine yer bulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan Uber hakkında “Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir. ” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

İlgili Yazı

2019 Yılında Halka Arz Edilecek 6 Dev Şirket

Uber XL, Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı!

Dün akşam Uber sürücüleri ile bir araya gelen Binali Yıldırım’ın, Uber Türkiye’nin faaliyetlerini durduracağını açıklamasından saatler sonra resmi açıklama geldi. UBER Türkiye’nin XL servisi yani VIP araçlar ile taşıma hizmeti sona erdi.

Uber Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama şöyle;

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün Dünyada 63 ülkede, 700’den çok kentde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan tanıyan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenilir ulaşımın tanınmış opsiyonu haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla Kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 Uber XL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber vasıtası ile gelir elde etmiştir.

bakandan-onemli-uber-aciklamasi-2

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki Uber XL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen