1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Uber en büyük rakiplerinden birini satın alıyor!

Uber en büyük rakiplerinden birini satın alıyor!

Taksi tecrübesini baştan aşağı değiştirerek Dünya çapında büyük bir ivme kazanan Uber, maalesef ülkemizde taksiciler ile yaşanan olaylarla gündeme geliyor olsa da, sürücüsüz araçlar gibi çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

İlgili Yazı

Chrome Karanlık Mod nihayet geldi! işte Detaylar!

Bununla beraber uluslararası rakiplerinden yıllarca uzak duran Uber, Dubai merkezli rakibi Careem‘i birkaç gün içerisinde satın alacak. Uzun süredir gündemde olan bu anlaşma konusu ile ilgili her iki tarafın olumlu sinyaller geldi.

careem-uber-bir-portal

Uber, Careem’i satın alıyor!

Uber’in bu satın alma için ödeyeceği toplam tutar ise 3.1 milyar dolar. Bu paranın 1.4 milyar dolarlık kısmı nakit, geriye kalan 1.7 milyar dolarlık kısmı ise dönüştürülebilir tahvil ( hisseye ) olarak Careem’e ödeneceği ifade ediliyor.

2012’de kurulan Careem şu anda 1 milyonu aşkın sürücüyü ve 30 milyondan fazla Kullanıcıyı içeriğinde barındırıyor. 120’den çok kentde aktif olan uygulama, henüz yaygınlaşmamış olsa da Türkiye’de çoğu kentde kullanılıyor.

Bunlar arasında İstanbul’un yanı sıra Bursa ve Adana yer alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin yanında Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn, Lübnan, Sudan, Pakistan, Kuveyt, Mısır, Fas, Ürdün, Irak, Filistin uygulamanın aktif olduğu ülkelerden.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen