1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter, Rahatsız Edici Yanıtlar İçin ‘Tweet Gizle’ Özelliği Geliştiriyor
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

Twitter, Rahatsız Edici Yanıtlar İçin ‘Tweet Gizle’ Özelliği Geliştiriyor

Twitter, tweet sahiplerinin rahatsız edici cevaplar üzerinde daha çok kontrole sahip olması için tweet gizle isimli yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter Tweet gizle

Twitter, bütün ‘tanınmış’ sosyal medya platformları arasında belki de en özgür olanı. Fakat fazla özgürlük, bazı oyuncuların istedikleri şahsa istediklerini söyleyebilecekleri kanaatine kapılmalarına sebep veriyor. Bu vaziyette twitter oyuncularının, rahatsız oldukları tweetleri atan kişiyi önlemekten ve ya sessize almaktan diğer çaresi kalmıyor.

İlgili Yazı

Twitter’da Tüm İşleyişi Değiştirecek İddia: Tweet’lere Açıklama Özelliği Gelecek

Bu vaziyetin bilhassa yüksek takipçili hesaplar için rahatsız edici bir vaziyet olduğunu fark eden Twitter, platforma ‘Tweet Gizle’ özelliği getirmeye hazırlanıyor. Jane Manchun Wong tarafından Twitter’dan paylaşılan resimlere göre şirket, oyuncuların kendi tweetlerine gelen cevaplar üzerinde daha çok kontrole sahip olmasını sağlayacak.

twitter-gizleme-bir-portal

Tweet Gizle özelliği, isminden de anlaşılabileceği gibi Twitter oyuncularının paylaştıkları bir tweetin altına gelen cevabı gizlemelerine imkân sağlıyor. Bunun için oyuncuların yapması gereken tek şey cevabın üzerine gelip seçenekleri açmak ve tweeti gizle opsiyonuna dokunmak. Ayrıca ana tweet seçeneklerine gelindiğinde gizli tweetler kontrol edilebiliyor.

İlgili Yazı

Twitter Silinen Direkt Mesajları Yıllardır Sakladığı Ortaya Çıktı

Tweet Gizle özelliği vasıtası ile oyuncular, rahatsız oldukları bir cevap sebebi ile oyuncuları tamamiyle önlemek ve ya sessize almak zorunda kalmayacaklar. Bununla beraber gizlenen tweetleri herkesten mi yoksa yalnızca ana tweet sahibinden mi gizleneceği bilinmiyor. Ayrıca Twitter’ın bu özelliği getirmekte tamamiyle kararlı olup olmadığı da bilinmeyen konular arasında.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen