1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter Silinen Direkt Mesajları Yıllardır Sakladığı Ortaya Çıktı
Trendlerdeki Yazı

Twitter Silinen Direkt Mesajları Yıllardır Sakladığı Ortaya Çıktı

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter’ın silinen mesajları sakladığı ortaya çıktı.
Twitter, oyuncularının direkt mesajlarını silmesine imkan tanıyor. Ya da en azından olayın görünen kısmı bu yollaydi yalnız güvenlik araştırmacısı Karan Saini’nin araştırmalarına göre sildiğiniz mesajlar Twitter tarafından saklanıyor.

twitter-bir-portal-1

Mesajlar silinmiş olarak görünse bile Twitter’ın bu mesajların birer kopyasını aldığı ortaya çıktı. Yıllar öncesine dayanan mesaj verilerinizin twitter tarafından saklanmasının yanı sıra verileri vasıtasıyla bu mesajlara erişmenin mümkün olduğu da bulunanlar arasında. Güvenlik araştırmacısı Saini, silinen veya askıya alınan hesapların silinen mesajlarına bile ulaşmanın mümkün olduğunun altını çizdi.

İlgili Yazı

Twitter’da Tüm İşleyişi Değiştirecek İddia: Tweet’lere Açıklama Özelliği Gelecek

Mesajlara sadece oyuncular erişebilse bile Twitter’ın mesajları sildiğini söyleyip sonrasında silmediğinin ortaya çıkması, firmanın adına bir leke sürdü. Bunun farkında olup aksini iddia eden sosyal medya ile ilgiliki güven soruları da bu nedenle bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

Bu olay sonucunda internetteki hiçbir verinin aslında yok olmadığı ve her şeyin saklandığı konusunu da yenidendan hatırlamış olduk.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen