1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor!

Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor!

twitter-konum-ekleme-özelliği-kalkıyor

Twitter konum ekleme özelliği konseptine bir değişiklik yapılma kararı alındı. Bu bağlamda, destek hesabından bu konuyla alakalı bir açıklama yapan sosyal medya platformu, atılan tweet mesajlarında bulunan “yer (konum) etiketleme” seçeneğini kısmen kaldırıyor. Buradan hareketle, Twitter kamera özelliği ile çekilen görüntülerde bu seçenek aktif olmaya devam edecek.

İlgili Yazı

Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışıyor!

Twitter konum ekleme özelliği doğru kullanılmıyor!

Markanın destek hesabından atılan tweet, aslında, tüm meseleyi özetliyor: “Çoğu kişi, Twitter’da mesaj ya da fotoğraf atarken bulunduğu konumu doğru bir biçimde etiketlemiyor. Bu yüzden, Twitter üzerinden edindiğiniz mesajlaşma ve paylaşım tecrübenizi kolaylaştırıyoruz. Twitter’ın yenilenmiş olan kamera özelliğiyle konumunuzu etiketlemeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, olay yerinde yaşadığınız anları paylaşmak adına kullanımı kolaydır.”

twitter-konum-ekleme-özelliği-kalkıyor-1

Twitter kullanıcıları, “gizlilik ve güvenlik” menüsü üzerinden konum paylaşımı özelliğini kapatabilirler. Konum ayrıntılarınızı paylaşmak istemiyorsanız, hâlâ Twitter’ın kamerası için mevcut olan bu fonksiyonu kapattığınızdan emin olmalısınız.

twitter-konum-ekleme-özelliği-kalkıyor

Peki bundan sonra Twitter konum paylaşımı nasıl yapılacak?

Twitter konum paylaşımı, son derece basit bir sisteme sahiptir. Eğer Twitter’ın kamera programını kullanmıyorsanız ve yer paylaşımlarınızı diğer bir biçimde yapıyorsanız, Foursquare ya da Yelp gibi servisleri kullanmalısınız. Bu iki servisi de kullanmıyorsanız, hashtag (etiket, iliştiri) ile konumunuzu belli edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen