1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Türkiye’de Her An Sosyal Medya Fenomenine Rastlayacağınız 7 Mekan

Türkiye’de Her An Sosyal Medya Fenomenine Rastlayacağınız 7 Mekan

İnternette kolay kolay bulamayacağınız bir rehberle karşınızdayız. Dolmuşa binen fenomenlerin, inmeden edemedikleri durakları aktarıyoruz. İleride çevirme var, çömelin: Fantastik bir yolculuğa çıkıyoruz.
Herkese nerdeyse eşit fırsatlar sunan, her insanın kendi içeriklerini üreterek ismini duyurabildiği bir yer internet. Artık buna öylesine alıştık ki, aslında ilgi çekici bir yer ya da hadise gördüğümüzde, gazetecilerden önce sosyal medya fenomenlerini arar olduk.

Instagram, YouTube vasıtası ile hiç konuşmadığımız kavramları öğreniyor, hiç görmediğimiz yerlere gitmiş kadar oluyoruz. Dünyanın en tanınmış içeriktipi olan video bloglar, bundan sonra hayatımızın mühim bir parçası durumuna geldiler.

Yanlış anlaşılmasın, sosyal medya fenomenlerinin gerçekleştirdikleri işleri yermiyoruz. Sadece bundan sonra suyu çıkmış, tadı kaçmış içeriklerin adedi fazlasıyla artmaya başladı. Bunun en büyük nedeni, tanınmış olan bir konuyu her bireyin ele alıp aktarması.

Bugün sizin amacıyla Türkiye’nin Fenomen Durakları haritasını çıkardık. İşte gitmeden görmekten beter (ya da görmüş kadar) olduğumuz yerler:

Çiğköfteci ali usta:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal
Hayır, bundan sonra limon istemiyoruz. Zira ali usta yeteri kadar ekşidi, rahat bırakın da adam işini yapsın, seveni varsa gidip yemeğini yesin.

Midyeci Ahmet:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 1
Fast-food Türkiye’de doğsa midye ile dünyaya açılırdık. Denizden babası çıksa yiyenlerin, yemese bile Instagram’dan öyküsünü paylaşanların mekanı…

Tostçu Erol:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 2
Can boğazdan gelir, biliyoruz. Nitekim sabır kaşar peyniri gibi erimez, tekrar de tükenir. Çiğköftesi, tostu, midyesi bu kadar yeter, devam edelim.

Cihangir, Nişantaşı, Bebek, Arnavutköy, Etiler… Yani İstanbul’un kaymak semtleri:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 3
İyi ki toplu taşıma seferleri var, yoksa nerede o kadar v-log çekilebilir ki. Sizi biraz da İstanbul’un arka sokaklarını göstermeye çağrı yapıyoruz.

Doğu Ekspresi:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 4
Normalde 24 saat seviyesi süren AnkaraKars arası bu destansı tren yolcuğu, rötarlarıyla 30 saate kadar çıkabiliyor. Bunu bilen şahıs adedi, doğu ekspresine binenlerden fazla. Her kış mevsimi, her seferin en az iki kabininde bir fenomen ya da blogger görme garantisiyle bilet satsalar yer var.

Türkiye’nin Maldivleri, fenomenlerin yazlığı Salda Gölü:

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 5

Tamam, gerçekten de eşi benzeri yok böyle değerlerimizin. Bir rivayete göre sahilde rastgele bir yeri kazarsanız mikrofon, selfie çubuğu ve hatta kırık tripodlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Adana: 

sosyal-medya-fenomen-bir-portal 6

Çünkü şırdan, Sıfır Bir ve kavurucu sıcaklar. Seni seviyoruz Adana, ama aslında tanınmaya ihtiyacın var.

Peki sizin aklınızda kalan, bundan sonra internette görmekten sıkıldığınız yerler var mı? Lütfen Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. Çiğ köfteci ali usta gibi insanları meşur etmekte türkiyenin bir başarısıdır asfhuıashdıhas