1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki internet Kullanıcılarından alınan bildirimlere göre, bilhassa serverları yurt dışında olan internet sitelerine erişimde ciddi problemler yaşanıyor. Artan şikayetlerin ayrıntılarını aktarıyoruz.
Bugün saat 15.00 sularından itibaren ülkemizdeki Kullanıcıları, sözlük sitelerinde ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları bildirimlerle bağlantıların ciddi biçimde yavaşladığını ilettiler.

Kullanıcıların deneyimledikleri problemlere göre, bilhassa serverları yurt dışında bulunan servislere ulaşmakta zorluklar yaşanıyor. Facebook ve Twitter gibi servislerde resim veriler son derece geç yükleniyor.

Bazı Kullanıcılar, yalnızca bağlantı yavaşlama problemi değil direkt olarak Kesintiler yaşadıklarını da iletiyorlar. Yine aynı biçimde mobil veri bağlantılarında da yavaşlama ve kopmalar yaşandığı gözlemleniyor.

İlgili Yazı

İşte İlginç Verilerle 2019 Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleri

Sorunlarına dair en fazla bildirim gelen operatörler sabit genişbant bağlantıda Uydunet, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell. Hücresel veri bağlantısında ise yine Vodafone ve Turkcell’e dair bildirimler geliyor.

Sorunun yaygın olduğuna dair şikayetler Facebook gruplarında ve sözlük sitelerinde artmaya devam ediyor. Şu an için söz konusu yavaşlığın serverların yurt dışında bulunduğu servislere odaklandığını yenidenlamakta yarar var.

Ekşi Sözlük’te konuya dair açılan başlıkta yapılan bildirimlerden bazıları:

turkiye-genelinde-internet-baglantisinda-sorunlar-yasaniyor-bir-portal

turkiye-genelinde-internet-baglantisinda-sorunlar-yasaniyor-bir-portal-1 turkiye-genelinde-internet-baglantisinda-sorunlar-yasaniyor-bir-portal-2

Konuya ile ilgili Twitter’dan gelen mesajlar:

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen