İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı

Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı

turkcell-yerli-e-posta-servisi-kullanima-sunuldu

Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında bulunan yerli e-posta servisi kullanıma sunuldu. Turkcell yerli e-posta servisi için ilk olarak bir kamu kurumu seçildi.

Turkcell 2019 ilk çeyrek toplantısında yerli e-posta hizmeti hakkında duyuru yapmıştı. Aradan geçen kısa sürenin sonrasında eposta servisi hizmete sunuldu. Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında bulunan yerli e-posta ilk olarak kamu kurumlarından birinde kullanılmaya başlandı.

İlgili Yazı

Türk Telekom’un 29 TL’lik Milletvekili Tarifesine Vatandaşlar Ne Kadar Para Ödüyor?

turkcell-yerli-e-posta-servisi-kullanima-sunuldu-2

Yerli e-posta servisini ilk kullanan AFAD oldu

Yerli e-posta vurgusuyla tanıtılan yeni servis Turkcell tarafından hayata geçirildi. Hizmete sunulan servisi ilk kullanan İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı oldu. Toplamda 7.000 AFAD Kullanıcısı yerli e-postayı kullanmaya başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, bilhassa güvenli yurtiçi iletişim ağına dikkat çekti. Erkan, yerli e-posta ile beraber verilerin Türkiye’de kalacağına dikkat çekti.

Yeni e-posta servisinin kullanımı ile ilgili AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu da açıklama yaptı. Güllüoğlu, “Veri güvenliği ve verinin sürdürülebilir akışı kamuda ve bilhassa afet yönetiminde ayrı önem taşıyor. Bu nedenle 81 ilimizde TÜBİTAK’la beraber geliştirdiğimiz Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi’ni (KGHS) büyük oranda hayata geçirirken AFAD veri tabanını da açık kaynak ürünlere geçirdik. Hatta AFAD’daki bütün yöneticilerin anlık mesajlaşması için aşağı yukarı bir yıl önce yerli uygulamamız BiP’i kullanmaya başladık. Son olarak yerli kaynaklarla tasarlanan E-Posta servisini Turkcell ile beraber devreye aldık” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen