İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Türk Telekom’dan Uyarı: 0212 824 05 14 Numarası Ararsa Açmayın
Trendlerdeki Yazı

Türk Telekom’dan Uyarı: 0212 824 05 14 Numarası Ararsa Açmayın

Bir süredir Türkiye’nin farklı köşelerindeki internet Kullanıcılarını arayan 0212 824 05 14 numarası, Türk Telekom’u alarma geçirdi. Bir açıklama yayınlayan firma, bu numaradan gelen telefonlar konusu ile ilgili vatandaşları uyardı.

Telefon dolandırıcılarının son tekniği, İstanbul alan koduna sahip sabit bir numara üzerinden Türk Telekom adına vatandaşları aramak oldu. Bir süredir Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlara cep telefonlarından ulaşan 0212 824 05 14 biçimindeki numara, insanlara internet hizmeti ile ilgili yanıltıcı bilgiler veriyor.

İlgili Yazı

Activision Blizzard 800 Kişilik İşten Çıkarma Hakkında Açıklama Yaptı

Eğer telefonu açarsanız sizi bir telesekreter karşılıyor, taahhütünüzün bittiğini ve ucuza internet hizmeti alabileceğinizi söylüyor. Bu telesekreterin oldukça profesyonel görünmesi için Türk Telekom’un adı kullanılıyor.

Dolandırıcılar, şayet sizden olumlu reaksiyonlar alırlarsa yalnızca telesekreter üzerinden banka hesabınızın ve yakullandığınız kartların bilgilerine erişebilirler.

Türk Telekom’un şüpheli numara hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü amaçlı kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız mutlaka itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemler ile ilgili olarak gerekli bütün hukuki ve Yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız. Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar göstermemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen