İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Türk Telekom, Abone Sayısı Arttı

Türk Telekom, Abone Sayısı Arttı

Yılın ilk çeyreğini kapatmamızın sonrasında şirketler, üç aylık döneme dair verilerini kamuoyuna duyurdu. Türk Telekom da bu şirketlerden biri. Yılın ilk üç ayına dair finansal ve operasyonel sonuçlarını açıklayan şirket, büyümeye dikkat çekti. Türk Telekom 2019 sonuçları ile beraberinde Türk Telekom abone sayısı da açıklandı.

Türk Telekom abone sayısı arttı

2019 yılının ilk çeyreğinde Türk Telekom abone sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre 4,1 milyon arttı. Böylelikle Türk Telekom abone sayısı 46,7 milyona ulaştı. Yılın ilk çeyrek verilerine baktığımızda Türk Telekom’un 46,7 milyon aboneyi bünyesine kattığını görüyoruz. Şirketin internet abone sayısı da 11 milyonun üzerine çıktı.

turk-telekom-abone-sayisini-arttirdi

Ocak-Mart arasındaki dönemde 131 bin yeni internet abonesinin katıldığı Türk Telekom’un mobil tarafında da abone sayısı 22,1 milyona ulaştı. İlk üç ayda Türk Telekom 575 bin mobil abone kazandı. Yeni mobil abonelerin yüzde 96’sının faturalı abonelerden oluştuğu açıklandı.

Düzenlediği toplantıda gelirini de paylaşan şirket, yüzde 15,3 büyüme kaydettiğini duyurdu. Geliri 5,4 milyar TL olan şirket, 2008 yılındaki halka arzın sonrasında en yüksek ilk çeyrek gelirine ulaşmış oldu. Türk Telekom’un faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı da (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34,7 artarak 2,7 milyar TL olarak gerçekleşti.

İlgili Yazı

Toplam Değeri 65 TL Olan, Kısa Bir Süreliğine Ücretsiz 5 Android Uygulama

Türk Telekom net kârına yönelik açıklamalarda da bulundu. 310 milyon TL net kâr elde eden şirket, mevduatlarını da geçen yıla göre yüzde 10 oranında artırdığını belirtti.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany toplantıda yaptığı açıklamada kurdaki dalgalanmaya da değindi. Yönetici dalgalanmalardan korunmak için yeni türev ürünler geliştirdiklerine dikkat çekti. Doany bunun yanı sıra yurtdışında 39 ülkeden 264 mevduatcının katılımı ile, ihraç miktarının 5 katı kadar talep topladıklarına da değindi.

TAMBU tamamiyle yenilendi

Türk Telefon tarafından tasarlanan dijital klavye TAMBU, Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucunda yenilendi. İçeriği güncellenen uygulama, ilk çeyrek boyunca toplamda 8,6 milyon kez indirildi. yeni kullanıcı arayüzünün sonrasında TAMBU üzerinden 41 milyar etkileşim gerçekleşti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen