Tom Hanks’ten Covid-19 aşısı yorumuTom Hanks'ten Covid-19 aşısı yorumu

Eşi Rita Wilson ile birlikte corona virüse yakalanan ve atlatan Tom Hanks, Covid-19 aşısı olacak mı? ABD’de halkın büyük bir kısmı aşıyı güvensiz bulduğunu söyleyerek aşıdan kaçınırken Hanks aşı konusundaki görüşünü açıkladı.

Corona virüse yakalandığı ilk öğrenilen ünlü olan Tom Hanks, Covid-19 aşısı hakkında konuştu. Bugünlerde aşıların güvenilirliği konusunda tartışmaların sürdüğü ve halkın büyük bir kesiminin aşıdan kaçındığı ABD’de Hanks’in aşı konusundaki görüşleri dikkatle takip edildi.

Şarkıcı eşi Rita Wilson ile birlikte mart ayında corona virüse yakalandığı öğrenilen 64 yaşındaki Amerikalı oyuncu, Today’e verdiği röpotajda, eşi ile birlikte açı olacaklarını, ancak şu anda ‘öncelikliler’ grubunda yer almadıklarını belirtti.

Yeni filmi News of the World’ün tanıtımı için röportaj veren Hanks, “Aşıyı gerçekten olması gereken herkesten çok sonra yaptıracağız” dedi.

Hanks, aşı olmanın güvenli olduğunu göstermek ve başkalarını da aşı yaptırmaya teşvik etmek için aşı sırası geldiğinde bunu halka açık bir şekilde yaptıracağını ekledi.

AŞIYA GÜVEN ZAYIF

Anketler, pek çok Amerikalının aşı çalışmalarının aceleye getirildiğini düşündüğünden dolayı, geliştirilen Covid-19 aşısına güvenmediğini ortaya koyuyor. Kasım ayında Gallup şirketinin yaptığı ankete göre, Amerikalıların yaklaşık yüzde 42’si Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan bir aşıyı yaptırmayacaklarını söyledi.

Hanks ayrıca şu anda aşının bulunmasına rağmen maske takmanın hala corona virüsten korunmak için önemli olduğunu da belirtti.

Avustralya’da film çekimi esnasında corona virüse yakalanan Tom Hanks ve Rita Wilson, bir süre ülkede tedavi gördükten sonra ABD’deki evlerine dönmüş ve karantinaya girmişti. Hanks, aşı geliştirme çalışmalarına katkıda bulunmak için kan ve plazma bağışı yapmıştı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.