İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. TOGED Bu Yaz Yeni Staj Programı Başlatıyor

TOGED Bu Yaz Yeni Staj Programı Başlatıyor

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) üyesi 30’dan fazla stüdyonun katılımı ile gerçekleştirilecek staj programı kapsamında 100’ün üzerinde şahsa oyun sektöründe staj yapma imkânı sunulacak.

Yerli oyun ekosistemini geliştirmeyi nedenleyen Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), sektöre nitelikli insan gücü sağlamaya yönelik adımlarına bir yenisini ekliyor. Dernek bu nedenle, oyun sektöründe kariyer yapmak isteyen kişilere yönelik staj uygulamasını duyurdu. Program kapsamında 100’den çok kişi TOGED üyesi oyun stüdyolarında staj yapma fırsatı elde edecek.

İlgili Yazı

Hızlı Para Kazanmak İçin Bazı Öneriler

TOGED_Staj_Posteri-bir-portal-min

Başvurular Başladı

30’un üzerinde üyesiyle Türkiye’de oyun geliştirme faaliyetlerini her ölçekte temsil eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) belirttiği 2018 yılı ihracat sayıları ile sektörün ulaştığı seviyeyi ortaya koymuş ve dikkatleri bir kez daha yerli oyun sektörüne çekmişti. Geçen yıl 1 milyar doları aşan ihracata imza atan dernek üyeleri, şimdi de geleceğin oyun geliştiricilerini ağırlamaya ve deneyimlerini aktarmaya hazırlanıyor.

Genç geliştirici adaylarını bu yaz oyun sektöründe yer almaya davet eden TOGED, adaylara Türkiye’nin en başarılı oyun stüdyolarında tecrübe kazanma ve oyun sektörünü yakından tanıma şansı veriyor.

Başvuruların toplanmaya başladığı uygulama, stajyer adaylarının uygulamadan olabildiğinde faydalanmaları için yıl içerisine yayılarak düzenlenecek. Staj yapmak isteyen kişilerin ilgilendikleri firmayı açıkladıkları bir e-postayı özgeçmişleriyle beraber info@toged.org adresine göndermeleri değerlendirmeye girmek için yeterli.

İlgili Yazı

İş Başvurusunda Oyun Oynatılacak! işte Detaylar!

Genç Geliştiriciler Sektöre Katılıyor

Kuruluş nedenlerindan biri oyun sektörünün ihtiyacı olan insan gücünü yetiştirmek olan TOGED, programı tamamlayan stajyerlere hayalini kurdukları sektörde yer alma fırsatını sunuyor. Oyun geliştirmeye ilgi duyan ya da giriş seviyesinde oyun geliştirmeyle uğraşan gençleri üyeleriyle tanıştırarak staj imkânı sağlayan dernek, bu yıl yüzün üzerinde genci sektöre kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği hakkında daha fazla bilgi almak ve derneğin çalışmalarından haberdar olmak için http://www.toged.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen