1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik
  3. Tik Tok’tan Para Kazanmak

Tik Tok’tan Para Kazanmak

Bir toplumsal medya uygulaması olan ve son dönemde Türkiye’de de çok etken bir halde kullanılmaya başlanılan Tik Tok, yeni bir para kazanma fırsatı da sağlamış oldu. Özellikle video olmak üzere derhal derhal her mevzuda içerik üretilebilen sosyal medya servisi Tik Tok, agresif reklam politikası ile de son çeyrekte Android ve IOS işletim sistemlerinin uygulama marketlerinde maksimum indirilen uygulama olmayı başardı.

Music.Ly’nin dönüşümü ile Tik Tok adını alan uygulama, Çin merkezli bir servis ve Asya’da da çok ciddi bir kullanıma sahip.

Tiktoktan para kazanma

Türkiye’de de son dönemde popüler olmayı başaran Tik Tok’tan para kazanma yolları var. Genel olarak bir sosyal medya platformu olması sebebiyle Tik Tok’da içerik üreterek takipçi elde edebiliyorsunuz.

Elbet platformun etken olması ile beraber reklam verenlerin de ilgisini çekti ve yüksek takipçiye haiz içerik üreticileri reklam almaya başladı.

Şu anda servisten para kazanmanın tek yolu reklam almak, sadece düşük veya orta seviyedeki kullanıcılar dahi reklam alamıyor, çünkü çok ciddi bir reklam veren ilgisi hemen hemen yok.

Örneğin Türkiye’de Tik Tok üzerinde sık sık ünlüler ile eğlenceli kısa videolar çekerek 1.5 milyon takipçiye ulaşan Ezgi Gizem Akdoğan, bu yüksek takipçi kitlesi sayesinde birçok sponsorluk anlaşması almayı başardı. Videolarında markalara yer vererek para kazanan Ezgi, yükseliş trendi ile beraber daha fazla potansiyel de yer alıyor.

Eğer Instagram, facebook ve Twitter’dan para kazanmak için geç kalmış olduğunızu düşünüyorsanız Tik Tok bu açıdan yepyeni bir platform ile yeni kullanıcılar için benzeri olmayan fırsatlar sağlıyor. Yükseliş döneminde olması nedeniyle iyi bir içerik üretimi ile hızlı bir profil yükselişi elde edebilirsiniz.

Tik Tok ayrıca yeni yeni yükseliş trendine girmesi sebebiyle ileride farklı para kazandırma yollarını da kullanıcılarına sunabilir. Örneğin direkt olarak video izlenmeleri yada profil görüntülemeleri için kullanıcılara belirli bazı ücretler dağıtılabilir.

ŞİRKETİN BÜYÜK YÜKSELİŞİ

Tik Tok’da yaşanan yükseliş ile beraber platformun geliştiricisi Çin merkezli Bytedance’ın da piyasa kıymeti hızla yükseliyor. Kısa bir sürede piyasa kıymeti olarak Uber’i geride bırakan Bytedance, daha şimdiden 80 milyar dolarlık değerlemeyi aştı bile.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen