İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. THY, Yarı-Zamanlı Çalışacak Öğrenciler Arıyor

THY, Yarı-Zamanlı Çalışacak Öğrenciler Arıyor

Türk Hava Yolları, Anadolu istasyonlarında yarı zamanlı olarak çalışacak öğrenci alımıy ile ilgili bir ilan yayınladı. İlan 13 Nisan 2019’a kadar yayında kalacak.

THY’nin internet sitesinden ilana başvuracak olan kişilerin sadece tek tercih hakkı olduğu, öğrencisi olduğu okulun bulunduğu kentin dışında tercih yapanların sürece dahil edilmeyeceği duyuruldu. Çalışma yerleri şeklinde de Antalya, Antalya (Gazipaşa), Erzurum, Gaziantep, Hakkari, İzmir, Kahramanmaraş, Nevkent, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illeri belirlendi. Çalışanlara ödenecek ücret saatlik olarak belirlenecek. Öğrenciler en az 20 saat, en fazla 30 saat çalışabilecekler.

İlana müracaat şartları ise şu şekilde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • 01.01.1995 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,
  • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,
  • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
  • 100´lük sistemde en az 70, 4´lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve -olduğunu belgeleyebilmek,
  • İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/ya da mülakatında başarılı olmak)
  • İlanda, kabul edilecek olan üniversite öğrencilerinde aranan nitelikler de belirtilmiş vaziyette. THY, -ilanda “Organizasyon, planlama ve takip yönleri güçlü, aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilen, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme, biçimlendirme ve analiz etme yeteneklerine haiz, MS Office araçlarını iyi seviyede bilen, vardiyalı çalışma düzenine ahenk sağlayabilen, etkili sözlü ya da hızlı iletişime sahip olan çalışma arkadaşları arıyoruz” açıklamasını yaptı.

İşe kabul edilecek öğrencilerin yapacakları görevleri

İşe kabul edilecek öğrencilerin yapacakları görevleri ve vazifelerini de ilana dahil eden Türk Hava Yolları, görev dağılımını “Yönetmelikler doğrultusunda, nöbeti içinde verilmiş talimatlar dahilinde, gelen ve giden uçak yolcularına istasyon hizmetlerini kusursuz olarak yerine getirmek, bilet tanzim etmek, değiştirmek ve bu hususta Ortaklık işlemlerine makul biçimde tamamlayıcı belge ve formları tanzim ederek muhasebesel süreçleri tamamlamak, bilet ve bagaj kabulü sırasında ve uçağa alım esnasında uluslararası uçuşlarda başvuru eden yolcunun;

bilet, pasaport, vize, oturum izni vb. seyahat belgelerini denetleyerek, gidilecek ülkenin daha önceden belirlenmiş kurallarına uyumlu, kusursuz ve geçerli olup olmadığını, iç hatlarda ise bilet ve kimlik eşleştirmesini yapmak.

thy-yarı-zamanlı-öğrenci-alımı-bir-portal

İncelenen belgelerin herhangi birinde kusur ya da uygunsuzluk görüldüğünde edildiğinde daha önceden belirlenmiş işlemler kapsamında işlem yapmak, gelen ve giden uçak operasyonlarında uçak altı prosedürlerinin koordinasyonu için belirlenen işlemler doğrultusunda hareket etmek ya da yapılacak prosedürleri takip edebilmek,saptadığı, tanık olduğu ve ya yaşadığı kazayı, kazaya neden olabilecek potansiyel bir vaziyettir.

Tehdit ve tehlikeleri, müşteri şikâyetlerini Ortaklığın iletişim imkânlarını kullanarak ilgili dokümanlarda kaydedilmiş birimlere en hızlıca bildirmek, ulusal ve uluslararası sivil havacılık kuralları ile Ortaklık kurallarına makul olarak istasyonlarda, müşteri memnuniyetinin temini için, ilgili ünitelerle ve tedarikçi firmalarla koordinasyon kurmak, periyodik analiz çalışmaları yapmak ve sonuçları raporlamak” biçiminde belirtti.

thy-yarı-zamanlı-öğrenci-alımı-bir-portal-1

İlana firmanın internet sitesi üzerinden müracaat yapmak gerekiyor. 13 Nisan 2019’a kadar kalacak olan ilan daha sonra kaldırılacak. Sınıf şartını belgelemek için müracaatda ‘Eğitim bilgilerim’ bölümünde ‘Lisans’ bölümüne öğrenci belgesi yüklemek gerekiyor. Ayrıca özgeçmiş eklentileri kısmına da öğrenci not dökümü yüklenmek zorunda.

Belge denetiminden sonra çevrimi olarak yapılacak genel yetenek ve İngilizce sınavlarının sonrasında mülakatlar başlayacak. Mülakatlara çağrılacak adaylar sınav sonucu ve not ortalamasına göre belirlenecek. Mülakatta başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen