1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla’nın Otopilot Modu, Artık Sürücü Müdahalesi Olmadan Şerit Değiştirebilecek

Tesla’nın Otopilot Modu, Artık Sürücü Müdahalesi Olmadan Şerit Değiştirebilecek

Elektrikli ve otonom otomobil sektörlerinin lideri konumunda bulunan Tesla, devrim niteliğinde yeni bir özellik daha duyurdu.
Otomotiv sektöründeki yenilikçi tutumuyla bu alana yön veren Tesla, otopilot teknolojisine kafayı takmış vaziyette. Her geçen gün otomobillerini daha da geliştiren Tesla, hâlihazırda gayet iyi çalışan otopilot sistemine yeni bir özellik daha eklemeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl otomobillerine eklediği ‘Navigate to Autopilot’ teknolojisiyle beraber Tesla, Kullanıcıya şerit değişiklikleri için yararlı tavsiyelerde bulunuyordu. Bu teknolojinin üzerine koyan Tesla’nın ulaştığı son nokta ise otomobillerin kendiliğinden şerit değiştirebilmesi.

tesla-nin-otopilot-modu-artik-surucu-mudahalesi-olmadan-serit-degistirebilecek-bir-portal

Bu özelliği trafiğin yoğun olduğu yollarda otomobili hedefe daha hızlıca ulaştırmak için geliştiren Tesla, otopilotun şerit değiştirmesini iptal etmek için de gerekli opsiyonları eklediğini açıkladı. Bahsi geçen bu yeni sistemin birkaç farklı kullanım modu bulunuyor. İlk kullanım biçiminde Kullanıcılar, bütün denetimi herhangi bir temas olmadan otomobile bırakabiliyorlar. Bir diğer seçenekte ise Kullanıcılar, şerit değişikliği gerçekleşmeden önce uyarılıyor ve istenirse müdahale edebiliyorlar.

İlgili Yazı

BMW, Ay Işığında Şarj Olabilen Araba Üzerine Çalışıyor (1 Nisan)

Geliştirilmiş otopilot özelliğinin 2017 ve daha sonrasında üretilen modellerde aktif olacağını duyuran Tesla, sistemin 800.000 kilometre boyunca test edildiğini ve güvenilir olduğunu da ekledi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen