1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla pick-up için ilk teaser paylaşıldı!

Tesla pick-up için ilk teaser paylaşıldı!

Geçtiğimiz günlerde Tesla yeni otomobili Model Y ile karşımıza çıktı. Ardından bir süredir dillendirilen Tesla pick-up için teaser görüntü paylaşıldı. Bakalım Tesla pick-up ile ilgili ilk teaser modele dair hangi bilgileri bize sunuyor?

İlgili Yazı

Tesla Yatırımcıları Elon Musk’a Dava Açtı

Elon Musk Tesla pick-up için teaser resimini yayınladı!

İlk olarak bir Roadster ile yollara çıkan Tesla sonrasında binek otomobillerini yavaş yavaş piyasaya sunmaya başladı. Geçtiğimiz gün tanıtılan Model Y ile beraber “S, 3, X, Y” dörtlüsünü tamamlayan Tesla, bu otomobillerin haricinde Semi adlı birde tıra ve güncellenen dizayn ve özelliklerle Roadster’a sahip.

Oldukça hızlı gelişim gösteren yeni nesil otomotiv şirketi Tesla, bütün bunların yanı sıra birde elektrikli pick-up tanıtmaya hazırlanıyor. Musk’ın “Cyberpunk” olarak nitelendirdiği aracın paylaşılan ilk resiminde maalesef dizayna dair pek fikir sahibi olamıyoruz.

İlgili Yazı

Yine Ortalığı Karıştıran Elon Musk, Tesla’daki CEO Görevinden Alınmak Üzere

Paylaşılan resimde köşeli yapı, LED aydınlatma şeridi ve Tesla logosu dikkat çekerken görüntünün aracın önüne mi yoksa arkasına mı ait olduğu bile seçilemiyor. Araç ile ilgili herhangi bir yöntem ayrıntı paylaşılmazken çift elektrikli motorla gelmesi pek sürpriz olmayacaktır.

Bunun yanı sıra 800 km’ye yakın bir menzil sunması umulan otomobilin yüklere göre otomatik adapte olan bir süspansiyon sistemine sahip olması bekleniyor. Amerika pazarı için büyük öneme sahip elektrikli pick-up’ın ne zaman tanıtılacağı ise şu an için belirsiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen